رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

ادامه اُفت ارزش سهام خودرویی‌ها در بازار بورس

9:19 - 22 تير 1396
کد خبر: ۳۲۸۰۶۰
دسته بندی: اقتصاد ، عمومی
در هفته جاری گروه پارس خودرو، زامیاد، سایپا دیزل و ایران خودرو از ابتدای تا انتهای هفته با نوسان نسبتا منفی معامله شدند و سایپا و ایران خودرو دیزل، گروه بهمن به دلیل عدم شفافیت در گزارشات معامله نشد.

به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد ، معامله 7 گروه خودرویی در بازار سرمایه حاکی از روند نوسان نسبتا منفی این گروه در معاملات است.

*سایپا (خساپا)

سهام گروه خودرو‌سازی سایپا در دومین هفته تیر ماه هم مورد معامله قرار نگرفت با روند منفی 0.85 درصدی در آخرین روز معاملاتی خود متوقف شد.

پنجشنبه//

*ایران خودرو (خودرو)

سهام گروه ایران خودرو در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت و در ابتدای هفته 708 سهم بوده که این رقم در پایان با روند صعودی به 722 سهم رسیده است و حجم 7 میلیون 51 سهم در ابتدای هفته با کاهش به 6 میلیون و 908 میلیون سهم رسیده است.

در ابتدای هفته این سهم با روند نزولی 0.97 درصدی روبرو شده که این روند در پایان هفته ادامه و با همین روند متوقف شد.

پنجشنبه//

*زامیاد (خزامیا)

گروه زامیاد در ابتدای هفته 637 سهم بوده که این رقم در پایان با روند صعودی به 753 سهم رسیده است و حجم 10 میلیون 768 سهم در ابتدای هفته با کاهش به 10 میلیون و 25 سهم رسیده است.

در ابتدای هفته این سهم با روند نزولی 0.13 درصدی روبر شده که این روند در پایان هفته ادامه و به کاهش 2.91 درصدی رسیده است.

پنجشنبه//

*پارس خودرو (خپارس)

گروه سهام پارس خودرو در ابتدای هفته 905 سهم بوده که این رقم در پایان با روند صعودی به 974 سهم رسیده است و حجم 13 میلیون 334 سهم در ابتدای هفته با کاهش به 13 میلیون و 268 سهم رسیده است.

در ابتدای هفته این سهم با ریزش 0.21 درصدی روبرو شد و در انتهای هفته این روند منفی ادامه و به کاهش 3.13 درصدی رسیده است.

پنجشنبه//


*سایپا دیزل (خکاوه)

سهام گروه سایپا دیزل در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت و در ابتدای هفته 554 سهم بوده که این رقم در پایان با روند صعودی به 929 سهم رسیده است و حجم 8 میلیون 712 سهم در ابتدای هفته با رشد به 15 میلیون و 722 میلیون سهم رسیده است.

در ابتدای هفته این سهم با روند نزولی 1.12 درصدی روبرو شده که این روند در پایان هفته ادامه و به روند نزولی 3.23 درصد رسیده است.

پنجشنبه//

*گروه بهمن (خبهمن)

سهام گروه خودرو‌سازی بهمن در سومین هفته تیر ماه هم مورد معامله قرار نگرفت با روند مثبت 0.52 درصدی در آخرین روز معاملاتی خود متوقف شد.

پنجشنبه//

*ایران خودرو دیزل (خاور)

سهام گروه ایران خودرو دیزل در سومین هفته تیر ماه هم مورد معامله قرار نگرفت با روند منفی 0.25 درصدی در آخرین روز معاملاتی خود متوقف شد.

پنجشنبه//

در این رابطه همایون دارابی کارشناس بازار سرمایه بیان کرد: هفته گذشته ارزش سهام خودرویی‌ها همچنان تغییر چندانی را تجربه نکرد و تنها موضوع خاص هفته اعلام زمان مجامعه دو شرکت خودرویی ایران خودرو و سایپا دیزل در روز شنبه 31 تیرماه و در یک ساعت خواهد بود.


وی در ادامه افزود: مسئله قابل توجه در بازار سرمایه فروش بلوک 16 درصدی گسترش سرمایه‌گذاری ایران خودرو توسط ایران خودرو اعلام شد و به ازای رد دیون به بانک پارسیان منتقل شد و مسئله فروش بانک پارسیان حل نشد و این پرونده همچنان ادامه خواهد داشت به همین دلیل نمی‌توان انتظار تغییر اساسی در ارزش سهام گروه خودرویی را داشت.

این کارشناس بازار سرمایه تصریح کرد: در حال حاضر تمامی شرایط به نتایج مجمع بستگی دارد و تغییر جدی را نشان نمی‌دهد که بعد از اعلام نتایج مشخص خواهد شد که نماد سایپا باز خواهد شد یا خیر به علاوه پیش‌بینی می‌شود در هفته آینده نیز شرایط مشابه این هفته برای گروه خودرویی رقم بخورد.


برچسب ها: بازار سرمایه

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *