اضافه شدن مرز خسروی به 3 مرز اصلی کشور برای آسان شدن اعزام زائران به کشور عراق

11:23 - 21 تير 1396
کد خبر: ۳۲۸۰۴۶
فرمانده ناجا از فراهم بودن زیرساخت‌های لازم مرز خسروی در استان کرمانشاه برای تردد زائران اربعین حسینی خبر داد و گفت: نیروی انتظامی آمادگی کامل برای پذیرش زوار در ایام محرم و اربعین را دارد.

عراق به گزارش گروه جامعه ،  سردار حسین اشتری در حاشیه بازدید از پایانه مرزی خسروی اظهار کرد: با توجه به تعداد بالای مشتاقان زیارت کربلای معلی در ایام اربعین، تصمیم گرفته شد مرز خسروی نیز به سه مرز اصلی زمینی ایران برای تردد به کشور عراق اضافه شود.

وی از فراهم بودن تمامی امکانات و زیرساخت‌های لازم در پایانه مرزی خسروی خبر داد و گفت: مرز‌های غربی و شهر‌های مجاور آن‌ها شرایط لازم را برای پذیرش زوار اربعین آماده کرده اند، نیروی انتظامی نیز آمادگی کامل برای پذیرش زوار در ایام محرم و اربعین را دارد.

این مقام ارشد ناجا خاطرنشان کرد: مذاکراتی با طرف عراقی جهت تردد زائران صورت گرفته است که امیدواریم آن‌ها نیز آمادگی لازم را برای امور مربوط به مراسم اربعین و پذیرش زوار داشته باشند.

سردار اشتری افزود: مردم ساکن در مسیر عتبات عالیات از مشتاقان ابا عبدالله الحسین (ع) هستند، در سال‌های اخیر نیز زیر ساخت‌ها پیشرفت خوبی داشته اند و جاده و مکان‌های مناسبی در طول مسیر ایجاد شده است.

وی با اشاره به اینکه تلاش‌ها بر این است که تمام شرایط برای عبور امن و آسان زائران و مسافران از خسروی فراهم شود، یادآور شد: نیروی انتظامی، ارتش و سپاه آمادگی دفاع از مرز‌ها را دارند.

فرمانده ناجا ادامه داد: ظرفیت‌ها در گیت‌ها باید افزایش یابد، لذا مسئولان پایانه مرزی و فرمانداری باید بستر مناسب را فراهم کنند، همچنین پلیس مهاجرت و اتباع ناجا نیز خدمات لازم به منظور ایجاد گیت‌های لازم و موقت را انجام خواهند داد.

سردار اشتری در پایان تاکید کرد: شرایط امنیتی مناسب در کشور و جداره مرز‌ها وجود دارد و هیچ نگرانی امنیتی احساس نمی‌شود، با این حال باید هنگ‌ها و پاسگاه‌ها بیش از پیش تقویت شوند. 

انتهای پیام/ ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *