افتخار آفرینی به چه قیمت؟ /بیماری نادر قهرمان المپیک

15:32 - 21 تير 1396
کد خبر: ۳۲۷۹۹۳
پزشک و متخصص می‌گوید کیمیا علیزاده باید قبل از المپیک ۲۰۱۶ ریو ورزش را کنار می‌گذاشت.

ما گفته بودیم کیمیا باید تکواندو را کنار بگذارد / برای یک مدال بیشتر، با سلامتی این دختر بازی می‌کنندبه گزارش گروه فضای مجازی ،  کیمیا علیزاده پس از کسب مدال برنز المپیک ۲۰۱۶ ریو روز‌های بسیار سختی را پشت سر گذاشت. ابتدا مصدومیت شدید، عمل جراحی و حالا یک بیماری نادر که به دلیل ابتلا به آن چند روزی است در بیمارستان بستری شده.

امیر عباس ضیایی پزشک و جراح عمومی در این باره گفت: ما سال گذشته پرونده مصدومیت کیمیا علیزاده را بررسی کردیم. این اتفاق پیش از اعزام به المپیک افتاد.

در آن زمان گفتیم این دختر نباید در جریان رقابت‌های سنگین قرار بگیرد. حتی گفتیم او برای مدت زمان کوتاهی هم شده باید ورزش قهرمانی را کنار بگذارد.

اما فکر می‌کنید در فدراسیون تکواندو چه کسی به این حرف گوش داد؟ هیچکس. این دختر به المپیک رفت و مدال برنز گرفت. همه افتخار می‌کردند که مدال برای بانوان به دست آمده و تاریخ سازی شده است. سوال من این است که تاریخ سازی به چه قیمت؟ با کدام منطق و با کدام مجوزی کیمیا علیزاده به المپیک رفت تا با سلامتی اش بازی شود؟ گفتیم زانوی او مشکل دارد.

وی افزود: حالا او بیمار شده است. دقیقا در جریان نیستم، اما می‌دانم عضلات او دچار مشکلی شده است که بنا به گفته یکی از همکارانم پیش از آغاز رقابت‌های جهانی علیزاده عوارض ابتدایی آن را مشاهده کرده بود. این خیلی بد است که یک ورزشکار به هر قیمتی باید در معرض سنگین‌ترین تمرینات و رقابت‌ها قرار بگیرد.

ضیایی خاطرنشان کرد: کیمیا علیزاده ۱۹ سال بیشتر ندارد. او باید تکواندو را کنار بگذارد. سلامتی او پیش از این در معرض خطر قرار گرفته است. نباید این رویه ادامه پیدا کند.

 

 
 : انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه ای منتشر می شود.

 

منبع: جام جم انلاینارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *