رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

ویزای درمان برای "بیماران پاکستانی" مشروط به نامه «سرتاج عزیز» است

4:46 - 21 تير 1396
کد خبر: ۳۲۷۶۲۸
وزیر امور خارجه هند گفت: فقط به پاکستانی‌هایی ویزا برای معالجه پزشکی داده می‌شود که نامه مشاور امور بین الملل نخست وزیر این کشور را به همراه داشته باشند.

به گزارش سرویس بین الملل سوشما سوراج وزیر امور خارجه هند در یک کنفرانس خبری گفت: فقط به پاکستانی‌هایی ویزا برای معالجه پزشکی داده می‌شود که نامه «سرتاج عزیز» مشاور امور بین الملل نخست وزیر این کشور را به همراه داشته باشند.


به گزارش روزنامه جنگ، چندی پیش یک شهروند پاکستانی برای معالجه درخواست ویزا برای سفر به هند را داشت که مقامات دهلی‌نو این موضوع را نپذیرفتند.


رد درخواست شهروندان پاکستانی برای معالجه در هند واکنش رسانه‌های پاکستان را به دنبال داشت.
رسانه‌های پاکستان در این خصوص نوشتند که رفتار هند به دور از انسانیت است و به کسی که نیاز به عمل جراحی قلب دارد یا بیماری دارد که در بیمارستان‌های مجهز هند معالجه می‌شود باید استثنا قائل شد.


سرانجام وزیر کشور هند اعلام کرد پاکستانی‌هایی که نامه سرتاج عزیز را به همراه داشته باشند می‌توانند برای معالجه به هند سفر کنند.


ناآرامی در کشمیر به مناسبت برگزاری سالگرد برهان مظفر وانی رهبر گروه آزادی‌خواه حزب المجاهدین همچنین درگیری مرزی بین هند و پاکستان در خط کنترل یکی از دلایل مهم صادر نکرد ویزای شهروندان پاکستانی توسط دهلی نو است.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *