رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

"رسانه های روسی": آزادسازی موصل آغاز شکست کامل داعش در عراق را رقم زد

20:25 - 20 تير 1396
کد خبر: ۳۲۷۵۵۲
رسانه های روسی با بازتاب گسترده پیروزی نیروهای عراقی در موصل و آزادسازی این شهر نوشتند: آزادسازی موصل آغاز شکست کامل گروه تروریستی داعش در عراق را رقم زد.

به گزارش سرویس بین الملل در گزارش رسانه های روسی به کشته شدن صدها تروریست داعشی در عملیات موصل به ویژه نبردهای روزهای اخیر اشاره شده است.

*** شبکه دوم تلویزیون دولتی روسیه:
شبکه دوم تلویزیون دولتی روسیه در بخش های خبری شبانه روز اخیر گفت: نیروهای ارتش عراق پرچم این کشور را در ساحل رودخانه دجله در بخش تاریخی موصل به اهتزاز در آوردند.
رسانه روسی افزود: این بخش از موصل آخرین تکیه گاه داعش در شهر بود و ارتش عراق کامل شهر را تحت کنترل خود در آورد.
در گزارش به نقل از حیدر العبادی نخست وزیر عراق گفته شد: آزادسازی موصل و مسجد النوری این شهر پایان دولت جعلی داعش است.

*** خبرگزاری اسپوتنیک:
خبرگزاری روسی اسپوتنیک در گزارش خود نوشت: تروریست های داعشی تا چند روز پیش با ناامیدی از بخش کوچکی در منطقه تاریخی موصل دفاع می کردند.
رسانه روسی افزود: اما نیروهای ارتش عراق توانستند دیروز در نبردهای سخت تروریست ها را شکست دهند و تا ساحل رودخانه دجله را تحت کنترل بگیرند و موصل کامل آزاد شد.
در گزارش یادآوری شد: موصل برای تروریست های داعشی اهمیت فراوانی داشت و ابوبکر البغدادی سرکرده داعش سال 2014 در مسجد النوری این شهر، ایجاد خلافت خود را اعلام کرد.

***راشا تودی:
شبکه تلویزیونی راشاتودی روسیه نیز گزارش داد: تروریست های داعشی در روزهای اخیر در بخش تاریخی موصل متحمل شکست سنگینی شدند و نیروهای عراقی توانستند، این منطقه را کامل تحت کنترل خود در آورند.
رسانه روسی اضافه کرد: به این ترتیب شهر موصل پس از سه سال اشغال تروریست ها آزاد شد.
در گزارش همچنین به حمله انتحاری داعش در موصل علیه نیروهای عراقی اشاره شد که از روی ناچاری و ناامیدی کامل انجام گرفت.

*** ایتارتاس:
خبرگزاری ایتارتاس هم با اشاره به عملیات ارتش عراق برای پاکسازی تروریست های داعشی از منطقه، نوشت: پرچم عراق در بخش تاریخی موصل که آخرین پناهگاه تروریست ها بود به اهتزاز در آمد.
در این گزارش به نبردهای سخت ارتش عراق با باقیمانده تروریست ها در بخش تاریخی موصل اشاره و خاطرنشان شد: در نبردهای سه روز اخیر بیش از 35 تروریست داعشی کشته شدند.
رسانه روسی یادآوری کرد: در عملیات موصل که از ماه اکتبر سال گذشته آغاز شده بود، واحدهای ارتش عراق، پلیس فدرال، نیروهای واکنش سریع و نیز واحدهای مردمی شرکت کردند.
رسانه های دیگر روسی از جمله شبکه های مختلف تلویزیونی و رادیویی، خبرگزاری ها از جمله آژانس اخبار فدرال روسیه، روزنامه ها و همچنین پایگاههای خبری و اطلاع رسانی نیز توجه ویژه ای به آزادی موصل دارند.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *