واکنش ترامپ به جنجال نشستن ایوانکا بر صندلی رئیس‌جمهوری

16:18 - 19 تير 1396
کد خبر: ۳۲۷۴۴۳
رئیس‌جمهور آمریکا روز دوشنبه به جنجال اخیری که دخترش در نشست گروه 20 بر پا کرد واکنش نشان داد.

به گزارش گروه بین‌المل ، دونالد ترامپ در پاسخ به واکنشهای اخیر رسانه‌های اجتماعی و فعالان سیاسی به نشستن ایوانکا ترامپ بر صندلی رئیس‌جمهوری آمریکا نوشت: خودم از ایوانکا خواستم که در غیاب من بر صندلی من تکیه بزند.

وی در تؤیتر خود تصریح کرد: هنگامی که برای نشست‌های کوتاه با مقامات ژاپن و دیگر کشورها اتاق کنفرانس را ترک کردم از ایوانکا خواستم که به جای من در نشست حضور داشته باشد، این کار بسیار مرسوم است، آنگلا مرکل نیز موافق خود را اعلام کرد.

 

ترامپ

دونالد ترامپ همچنین در واکنش به جنجال رسانه‌‌های  آمریکا به اقدام ایوانکا ترامپ با طعنه افزود: اگر از چلسی کلینتون (دختر هیلاری کلینتون) خواسته‌شده بود به جای مادرش بنشیند هنگامی که هیلاری کلینتون کشورمان را رها کرده بود ، رسانه‌های دروغ‌پرداز و جعلی در ستایش وی می‌گفتند: رئیس‌جمهوری برازنده چلسی است.

روز شنبه تصویری در رسانه‌های اجتماعی منتشر شد که نشان می‌داد ایوانکا ترامپ در یکی از نشستهای مهم سران گروه 20 بر صندلی ریاست‌جمهوری آمریکا تکیه زده‌است؛ بسیاری از منتقدان این حرکت را در دنیای سیاست نامتعارف و نشانه رواج فامیل‌بازی و باندبازی در دولت جدید آمریکا معرفی کردند.

رئیس‌جمهور آمریکا بار دیگر به دلیل اخراج ناگهانی جیمز کومی رئیس اف‌بی‌آی پرداخت و در تؤیت جداگانه‌ای نوشت: جیمز کومی اطلاعات محرمانه را در اختیار رسانه‌ها قرار داد، که این امر خلاف قانون است.

جیمز کومی پیش از این مدعی شده بود که دونالد ترامپ به منظور ایجاد اختلال در تحقیقات اف‌بی‌آی در خصوص ارتباط احتمالی اعضای ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ با مقامات روسیه، وی را از ریاست اف‌بی‌آی برکنار کرده‌است.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *