استفاده 190 کشور عضو اینترپل از تجارب پلیس فتا ایران

11:19 - 19 تير 1396
کد خبر: ۳۲۷۲۹۶
دبیر کل سازمان اینترپل از استفاده ۱۹۰ کشور عضو اینترپل از تجارب پلیس سایبری ایران خبر داد و گفت:۱۹۰ کشور عضو اینترپل از تجارب این پلیس استفاده می‌کنند و پلیس فتا ایران برنامه‌های اینترپل را راهبری می‌کند.

استفاده 190 کشور عضو اینترپل از تجارب پلیس فتا ایرانبه گزارش گروه جامعه ، یورگن اشتاک دبیر کل سازمان اینترپل با حضور در پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات ناجا از توانمندی‌های این پلیس دیدار و با رییس پلیس فضای سایبری ایران گفتگو کرد.

مجهز بودن ایران به تجهیزات روز دنیا برای کشف جرایم سایبری


وی با اشاره به توانمندی‌های پلیس سایبری ایران برای مقابله با جرایم فضای مجازی، اظهار کرد: از تکنولوژی و دانش ورزی که پلیس فتا برای کشف جرایم سایبری دارد تحت تاثیر قرار گرفتم؛ این پلیس تجهیزات روز دنیا برای کشف جرایم سایبر را در اختیار دارد.


این مقام مسوول با اشاره به اینکه کشف و جمع آوری ادله جرم در فضای مجازی بسیار حایز اهمیت است، از حرفه‌ای بودن کارشناسان پلیس سایبری ایران و تسلط و استفاده خوب آن‌ها از تجهیزات روز دنیا برای کشف جرم خبر داد و تصریح کرد: موضوع مهم این است که با داشتن تجهیزات مدرن بتوانیم از آن‌ها برای کشف جرم استفاده کنیم که خوشبختانه کارشناسان پلیس فتا ایران این توانایی را دارند.

پیشگیری پلیس سایبری ایران از جرایم اینترنتی با تمرکز بر روی جوانان


دبیر کل سازمان اینترپل با بیان اینکه پلیس فتا ایران روی موضوع آگاه سازی جامعه در پیشگیری از وقوع جرایم سایبری تمرکز کرده است، گفت: ما معتقدیم قبل از وقوع و کشف جرم باید از رخ دادن آن جلوگیری کرد.
وی ادامه داد: پیشگیری پلیس سایبری ایران از جرایم اینترنتی با تمرکز بر روی جوانان است که بیشترین کاربران فضای مجازی را تشکیل می‌دهند.


این مقام ارشد سازمان اینترپل افزود‌: خانواده‌ها و شرکت‌های خصوصی می‌توانند در پیشگیری از وقوع جرم موثر باشند و پلیس ایران به خوبی روی این قشر برای پیشگیری سرمایه‌گذاری کرده است.

استفاده ۱۹۰ کشور عضو اینترپل از تجارب پلیس فتا ایران


اشتاک با اشاره به همکاری پلیس فتا ایران با مجتمع نوآوری جهانی اینترپل، تاکید کرد‌: همکاری پلیس سایبری ایران با این مجتمع از سال‌های گذشته ادامه داشته که باید از ایران به این خاطر تشکر کنم؛ ما برای تقویت همکاری‌ها ایده‌هایی داریم که روابط‌مان را گسترش دهیم.


وی همکاری پلیس فتا با اینترپل و کشور‌های عضو را خوب توصیف  و اظهار کرد: پلیس فتا ایران جزو پلیس‌هایی محسوب می‌شود که اهداف ما را راهبری می‌کند، بسیاری از کنفرانس‌های ما در ایران برگزار شده  یا در اجلاس‌های بین‌المللی کارشناسان این پلیس حضوری فعال دارند.


دبیر کل سازمان اینترپل در خاتمه به گسترش برنامه‌های اینترل برای تعامل بیش‌تر با پلیس سایبری  ایران اشاره داشت و گفت: پلیس فتا آماده ارایه توانمندی‌هایش به سایر کشورهاست و تا‌کنون بسیاری از کشور‌ها از این توانمندی‌ها استفاده کرده‌اند.

انتهای پیام/ ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *