خجالت یک نماینده از شرایط مردم حوزه‌ انتخابیه‌اش/ روزه 17 ساعته در دمای 55 درجه بدون آب و برق

13:49 - 28 خرداد 1396
کد خبر: ۳۲۰۲۲۵
دسته بندی: سیاست ، گزارش و تحلیل
نماینده آبادان در مجلس گفت: در این فصل با توجه به اینکه دمای بسیار بالایی درحد 54 الی 55 درجه و بیشتر هم داریم، گذران عمر در این شرایط برای مردم بسیار جانکاه است؛ مردمی که باید 17 ساعت در این گرما و بدون آب و برق روزه بگیرند چه حالی خواهند داشت؟
شرفی

غلامرضا شرفی، در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان درباره قطعی برق در خوزستان بیان کرد: قطعی برق و آب در خوزستان آن هم در این فصل سال که دمایی بالای 50 درجه داریم در شهرهای خرمشهر، آبادان، اهواز، امیدیه و ماهشهر بسیار غیرقابل تحمل است.

وی ادامه داد: در این فصل با توجه به اینکه دمای بسیار بالایی درحد 54 الی 55 درجه و بیشتر هم داریم، گذران عمر در این شرایط برای مردم بسیار جانکاه است؛ مردمی که باید 17 ساعت در این گرما و بدون آب و برق روزه بگیرند چه حالی خواهند داشت؟

این عضو کمیسیون انرژی مجلس خاطرنشان کرد: مشکلات آب در شهرهای حاشیه‌ای آبادان هم در این گرما بسیار طاقت‌فرسا شده‌اند و مردم آب لجن برای استفاده دارند کیفیت این آب طوری است که مردم اصلاً دلشان حتی نمی‌خواهد این آب را روی دست و صورتشان بریزند.

نماینده مردم آبادان در مجلس تأکید کرد: من برای سرکشی به روستاهای حوزه انتخابیه‌ام رفته بودم مردم برای اولین امکانات ابتدایی‌شان مثل آب و برق حرف‌هایی می‌زدند که من واقعاً خجالت می‌کشیدم. دهکده برنج- ذوالفقار از منطقه‌های حاشیه‌ای شهر آبادان هستند که از بابت تأمین برق و آب در مضیقه هستند.

شرفی در ادامه یادآور شد: در شهر اروند در برخی مناطق 6 روز- 6 روز قطعی آب دارند.

وی به دلایل قطعی آب و برق اشاره کرد و گفت: منابع تأمین‌کننده، مقدار آب مورد نیاز آبادان که بالای 150 هزار مترمکعب است را تأمین نمی‌کنند و سهم آب این شهر را به شهرهای دیگر می دهند و مسئولان امر اسماً یک چیزی می‌گویند و عملاً آبی خیلی کمتر از این را تأمین می‌کنند.

این عضو کمیسیون انرژی مجلس بیان کرد: بارها به مسئولان آبفای استان و مسئولان متعدد و وزیر نیرو این موضوع را متذکر شده‌ایم.

به گفته وی، یک اراده صادقانه برای برای رفع مشکل آب و برق در این استان وجود ندارد. مسئولان امر مرتب حرفی می‌زنند که خلاف آن را عمل می‌کنند و مردم هم خلاف وعده‌ها را می‌بینند.

شرفی تأکید کرد: هنوز در منطقه دهکده برنج و حواشی آبادان از کابل‌های بدون روکش استفاده می‌کنند که وصله پینه‌ شده‌اند این امر باعث افت فشار برق می‌شود.

نماینده مردم آّبادان در مجلس خاطرنشان کرد: در آبادان و شهرهای اطرافش هر روز تقریباً 8-9 ساعت قطعی برق داریم، خب کدام انسان و مسئول باوجدانی این را می‌پذیرد. از فرماندار تا متولیان امور برق استان تا وزارتخانه هرکسی می‌گوید من به فکر مردم هستم، دروغ می‌گوید.

این عضو کمیسیون انرژی عنوان کرد: من به‌عنوان نماینده مردم وعده‌ها را دروغ می‌دانم و باور نمی‌کنم. استان خوزستان مشکلات ریشه‌ای و زیرساختی دارد. الان زیرساخت‌های امکانات آب و برق در خوزستان کهنه شده‌اند و بروز نیستند و باید عاجلاً برای رفع این مشکلات فکری بکنند.

شرفی تأکید کرد: احیا و عدم بروز رسانی امکانات و تأسیسات آب و برق یکی از دلایل قطعی طولانی‌مدت آب و برق در این مناطق است. اما متأسفانه همان میزان برق زمان‌های قدیم و حتی کمتر را در خط سرویس به مردم قرار می‌دهند.

وی در پاسخ به این سؤال که از مسئولان ذیربط برای بازدید از شرایط مردم دعوت نکرده‌اید، گفت: بارها از مسئولان امر خواسته‌ایم برای بازدید وضعیت زندگی مردم تشریف بیاورند.

وی ادامه داد: شهرهای شمال شرقی استان به دلیل اینکه کوهستانی هستند کمی خنک‌ترند و تغییر دما در آنجا تا 7-8 درجه هم می‌رسد و اگر آنجا قطعی آب و برق هم باشد سختی شان کمتر از شهرهایی مانند آبادان خواهد بود البته این شهرها نیز کماکان مشکلات آب و برق دارند.

نماینده آبادان عنوان کرد: آبادان، خوزستان اروند جزو این شهرهای جنوب غربی خوزستان هستند که نیازمند رسیدگی سریع مسئولان به وضعیت آب و برق شان هستند.

انتهای پیام/ 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *