ابراز نگرانی کمیته مبارزه با خشونت از وضعیت فعال حقوق بشر بحرینی

۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۰:۳۱
کد خبر: ۳۱۱۰۷۶
دسته بندی‌: حقوق بشر ، عمومی
کمیته مبارزه با خشونت سازمان ملل از بحرین خواست که فعال برجسته، نبیل رجب را که بیش از ۹ ماه در زندان انفرادی به سر می‌برد را آزاد کند.
حقوق بشر آمریکاییبه گزارش گروه حقوقی و قضایی به نقل از مرکز پایش ستاد حقوق بشر، کمیته مبارزه با خشونت سازمان ملل از بحرین خواست فعال برجسته، «نبیل رجب» را که بیش از ۹ ماه در زندان انفرادی به سر می‌برد، آزاد کرده و ادعای وی را مبنی بر بیمار بودن و خشونت زندانبانان را بطور گسترده مورد تحقیق قرار دهد.

کارشناسان سازمان ملل متحد در یافته‌های خود از مقامات بحرینی خواسته اند که حبس انفرادی «نبیل رجب» را پایان داده و اجازه دهند که وی از خدمات پزشکی بهره‌مند شده و جبران خسارت متناسب را برای وی تضمین نمایند.

کارشناسان همچنین اظهار کردند: ادعاهای دائم و متعدد در خصوص خشونت گسترده علیه اشخاصی که خودشان محروم از آزادی هستند، در تمام مراحل بازداشت وجود دارد.

بر اساس همین گزارش، دیده بان حقوق بشر نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد: ۱۲ عضو یک گروه فعالان مخالف در زندان "جاو" بوده و بنا به گفته‌ها این افراد با زنجیر بسته شده و تمام ارتباطشان با بیرون حتی برای امور دارویی قطع شده است.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *