رشوه دولت یونان به پناهجویان اخراج شده جهت صرف نظر از شکایت

۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۰:۴۸
کد خبر: ۳۰۵۹۹۷
دسته بندی‌: حقوق بشر ، عمومی
دولت یونان به پناهجویانی که درخواست پناهندگی آنان از سوی دولت رد شده، وجوه نقد پرداخت می‌کند تا از شکایت برای بررسی مجدد حکم اخراج خود صرف نظر نمایند.
حقوق بشر آمریکاییبه گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی ، به نقل از "یورو آبزرور"، دولت یونان به پناهجویانی که درخواست پناهندگی آنان از سوی دولت رد شده است، وجوه نقد پرداخت می‌نماید تا از شکایت برای بررسی مجدد حکم اخراج خود صرف نظر کنند.

پرداخت ۱۰۰۰ یورو به همراه بلیط هواپیمای مجانی جهت برگشت به کشور مبداء، طرحی است که دولت یونان با پشتیبانی اتحادیه اروپا جهت تسریع در اخراج پناهجویان آغاز کرده است.

برخی از وکلا و فعالان حقوق بشر، چنین طرحی را غیراخلاقی خواندند. 

بر اساس این گزارش، دولت تن‌ها ۵ روز به پناهجویان فرصت فکر کردن در مورد این پیشنهاد را می‌دهد و در صورت عدم پذیرش، آن‌ها را به مدت طولانی و بدون دریافت کمک در مراکز بازداشت پناهجویان نگه می‌دارد.

این طرح در مناطق ورودی به یونان اجرا می‌شود. 

وزیر مهاجرت یونان در توجیه این اقدام گفت: ما چنین طرحی را به منظور شناسایی مدعیان جعلی پناهجویی اجرا می‌کنیم تا بتوان از طریق حس طمع، آنان را شناسایی و به کشورهای خود بازگردانیم.

این اقدام دولت یونان و اتحادیه اروپا در حالی بر خلاف اسناد بین المللی موجود صورت می‌گیرد که اغلب این پناهجویان از ترس از دست دادن جان خود و همچنین بی خانمانی ناشی از جنگ از وطن خود به این کشور‌ها پناه آورده اند.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *