80 درصد قرارداد کارگران موقت زیر یکسال است/ نبود آمار دقیق از اخراج کارگران موقت

۱۱ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۵:۴۹:۰۷
کد خبر: ۳۰۲۱۷
دسته بندی‌: اقتصاد ، عمومی
خبرگزاری میزان: رئیس اتحادیه کارگران قراردادی از افزایش تعداد کارگران قراردادی در واحدهای تولیدی کشور خبر داد و اعلام کرد: 80 درصد این افراد با قراردادی کمتر از یک سال در واحدهای تولیدی کشور فعالیت می کنند و به همین علت در صورت تعدیل از مقرری بیمه بیکاری نمی توانند برخوردار شوند.

: رئیس اتحادیه کارگران قراردادی از افزایش تعداد کارگران قراردادی در واحدهای تولیدی کشور خبر داد و اعلام کرد: 80 درصد این افراد با قراردادی کمتر از یک سال  در واحدهای تولیدی کشور فعالیت می کنند و به همین علت در صورت تعدیل از مقرری بیمه بیکاری نمی توانند برخوردار شوند.

فتح الله بیات درگفت وگو با خبرنگار اقتصادی میزان، با اشاره به اظهارات اخیر رئیس سازمان تامین اجتماعی استان تهران در خصوص کاهش 40 درصدی تعداد مقرری بگیران بیمه بیکاری عنوان کرد: آمارهای ارائه شده در این خصوص مورد تردید است چرا که هم اکنون کارگران قراردادی زیر یک سال قرارداد در صورت اخراج از واحد تولیدی نمی توانند به تامین اجتماعی جهت دریافت بیمه بیکاری مراجعه کنند. از این رو آمار دقیقی در خصوص تعداد اخراج آن ها در کشور وجود ندارد.

بیات در خصوص علت کاهش تعداد متقاضیان بیمه بیکاری اضافه کرد: هم اکنون بیشتر نیروی کار شاغل در کشور دارای قراداد موقت و پیمانی هستند.

وی، در ادامه از رواج قراردادهای موقت کار در واحدهای تولیدی کشور خبر داد و افزود: در حال حاضر بیش از 95 درصد کارگران دارای قرارداد موقت هستند و از این میان بیش از 60 تا 70 درصد قراردادهای کار کوتاه مدت از یک‌ماه تا سه ماهه است.

رئیس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی کشور با بیان این که افراد شاغل در کارهای با ماهیت دائم، باید دارای قراردادهای دائم نیز باشند گفت: دلیلی ندارد تا یک بنگاهی که می‌خواهد چندین دهه فعالیت داشته باشد، نیروی موقت جذب کند.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *