اخراج مادر 4 تبعه آمریکایی از این کشور

۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۸:۲۰
کد خبر: ۳۰۱۳۹۱
دسته بندی‌: حقوق بشر ، عمومی
به دنبال دستورالعمل ابلاغی جدید ترامپ به سازمان گمرگ و مهاجرت آمریکا درخصوص وضعیت پناهجویان، یک زن مکزیکی با چهار فرزند تبعه آمریکا و سابقه 15 سال زندگی در این کشور، مجبور به ترک خانواده و بازگشت به مکزیک شد.
حقوق بشر آمریکاییبه گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی ، به دنبال دستورالعمل ابلاغی جدید ترامپ به سازمان گمرگ و مهاجرت آمریکا درخصوص وضعیت پناهجویان، خانم "ماریبل تروجیلو دیاز" دارای اصالت مکزیکی با چهار فرزند 14، 12، 10 و 3 ساله تبعه آمریکا و سابقه 15 سال زندگی در این کشور، مجبور به ترک خانواده و بازگشت به مکزیک شده است.

وی 15 سال قبل به آمریکا مهاجرت و تاکنون موفق به دریافت اقامت دائم از این کشور نگردیده بود؛ لذا مجوز اقامت وی به طور سالیانه تمدید می‌گردید. 

با این حال در حالی که خانم تروجیلو در ماه مارس برای تمدید اقامت سالیانه خود به اداره گمرگ و مهاجرت امریکا مراجعه می‌کند، مجوز وی تمدید نشد و به جای آن حکم اخراج از کشور برایش صادر می‌شود.

دو روز پس از ابلاغ این حکم، ماموران اداره مهاجرت وی را در نزدیکی منزلش بازداشت و به بازداشگاه موقت جهت بازگرداندن به مکزیک می‌فرستند.

دیده بان حقوق بشر با انتقاد از این حرکت ظالمانه، از پیامدهای غیرعادلانه آن بر 4 فرزند خانم "تروجیلو" ابراز نگرانی کرده است.

بنابر گزارش دیده بان، از سال 2014 تاکنون، دادگاه مهاجرین در آمریکا حکم اخراج 900 هزار پناهجو از این کشور را صادر کرده است.
ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *