انتقاد از دولت انگلیس به دلیل جلوگیری از حضور مقامات اسکاتلند در شورای حقوق بشر

۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۰:۴۴
کد خبر: ۳۰۱۱۸۰
دسته بندی‌: حقوق بشر ، عمومی
دولت اسکاتلند از اقدام دولت انگلیس در ممانعت از حضور مقامات این کشور در نشست بررسی دوره ای وضعیت حقوق بشر انگلیس در شورای حقوق بشر سازمان ملل به شدت انتقاد کرد.
وضعیت حقوق بشر در آمریکابه گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی ، با توجه به برگزاری نشست بررسی دوره‌ای وضعیت حقوق بشر (یو.پی.آر) انگلستان در شورای حقوق بشر سازمان ملل در 4 می 2017، دولت انگلستان از حضور وزرای کابینه دولت اسکاتلند در این نشست، علیرغم درخواست‌های مکرر آن‌ها، جلوگیری به عمل آورده است.

طبق این گزارش، علت اصلی مخالفت دولت انگلستان جهت حضور اعضای کابینه اسکاتلند در این نشست، رویکرد انتقادی آنان به نقض حقوق بشر در انگلستان است و اتخاذ مواضع انتقادی احتمالی نسبت به نقض حقوق بشر توسط دولت انگلستان است.

دولت اسکاتلند در سال‌های اخیر مخالفت شدیدی را با حملات نظامی انگلیس در عراق، افغانستان، سوریه و لیبی و جنایات ارتکابی علیه شهروندان و غیرنظامیان داشته است؛ به طوری که برخی از این اقدامات را جنایت جنگی دانسته است.

اسکاتلند همچنین همواره نسبت به وضعیت اسفناک پناهجویان و نقض گسترده حقوق آنان در انگلستان انتقاد می‌کرده است. 

"آنجلا کانستنس" وزیر "برابری و امنیت اجتماعی" اسکاتلند ضمن انتقاد نسبت به ممانعت حضور وزرای اسکاتلندی در جلسه بررسی وضعیت حقوق بشر در انگلستان، آن را "به طور کامل در تناقض" با تعهدات بین المللی حقوق بشری انگلستان عنوان کرد.

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *