کشف بیش از 4 تن مواد مخدر در درگیری مسلحانه با قاچاقچیان

۲۶ فروردين ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۴:۵۴
کد خبر: ۲۹۸۷۰۵
جانشین فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان از انهدام دو باند بزرگ مواد مخدر و دستگیری 5 قاچاقچی با 4 تن و 139 کیلو مواد مخدر در درگیری های مسلحانه پلیس خبر داد.
درگیری مسلحانهسرهنگ احمد طاهری در گفت و گو با خبرنگار گروه جامعه ،گفت: یگان های عملیاتی انتظامی شهرستان های سراوان، ایرانشهر و مهرستان با حضور و پشتیبانی اطلاعاتی پلیس مبارزه با مواد مخدر استان در تعاقب اقدامات تخصصی، از فعالیت یک باند بزرگ و مسلح جهت جا به جایی مواد مخدر با استفاده از خودروهای کوهستانی در محورهای فرعی استان با خبر شدند.  

جانشین فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان افزود: پس از چند هفته اقدامات اطلاعاتی، عصر روز گذشته ماموران پلیس محل تردد خودروهای متعلق به این باند را به همراه محل دپو مواد مخدر شناسایی کردند که قاچاقچیان به محض مشاهده ماموران با آنها به صورت مسلحانه درگیر که در این عملیات تکاوران پلیس ضمن توقیف 5 دستگاه خودرو، 5 قاچاقچی را به همراه 3 تن و 144 کیلوگرم تریاک، 357 کیلوگرم حشیش و 117 کیلو مرفین دستگیر کردند.  
این مقام ارشد انتظامی در ادامه از شناسایی یک باند مسلح مواد مخدر توسط ماموران انتظامی شهرستان نیکشهر خبر داد و اظهار داشت: بامداد امروز ماموران پلیس در محور های فرعی نیکشهر به بنت یک دستگاه خودرو پژو 405 قاچاقچیان را شناسایی می کنند که سوداگران مرگ با مشاهده یگان های پلیس، ضمن تغییر مسیر ناگهانی با آنها به صورت مسلحانه درگیر شدند.  

سرهنگ طاهری با اشاره به حدود یک ساعت درگیری مسلحانه، گفت: قاچاقچیان مسلح که توان مقابله با یگان های عملیاتی پلیس را نداشتند، با به جا گذاشتن خودروی 405 با استفاده از ناهمواری های زمین از صحنه متواری شدند و ماموران در پاکسازی منطقه 521 کیلوگرم تریاک را کشف کردند. 

جانشین فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان در پایان با اشاره به انهدام 2 دستگاه خودرو از قاچاقچیان و کشف 9 قبضه سلاح سبک در این دو عملیات، ضمن تلاش برای دستگیری سایر قاچاقچیان خاطرنشان کرد: یکی از ماموریت های مهم پلیس، مبارزه با هر گونه حمل، نگهداری، خرید و فروش و قاچاق مواد مخدر به عنوان بلای خانمان سوز جامعه است و برخورد نیروی انتظامی در این راستا محکم و قاطع خواهد بود.
 ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *