۹ هزار میلیارد تومان به بخش مسکن در سال آینده تزریق می شود

۲۸ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۷:۳۰:۰۱
کد خبر: ۲۹۱۴۳۷
دسته بندی‌: اقتصاد ، انرژی
معاون وزیر راه و شهرسازی از تزریق ۹۰۰۰ میلیارد تومان منابع مالی بدون اتکا به بودجه‌های دولتی در سال آینده به بخش مسکن خبر داد.
به گزارش گروه اقتصاد به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، حامد مظاهریان با بیان این‌که امسال رشد بازار مسکن کمتر از حد انتظار کارشناسان بود، اظهار کرد: صندوق پس انداز یکم از مهمترین ابزارهایی بانک مسکن برای خانه دار شدن خانه اولی هاست. این صندوق بر اساس تجهیز منابع بانک‌ها و متکی به بودجه دولت نیست.

وی با اعلام این که تاکنون حدود 3000 میلیارد تومان در حساب صندوق پس انداز یکم پس انداز شده است، افزود: بانک از منابع داخلی 6000 میلیارد تومان تسهیلات می دهد و در مجموع 9000 میلیارد تومان به بازار مسکن بدون کمک از بودجه دولت ، تزریق می شود.

وی با بیان این‌که در سه سال اخیر بازار مسکن کنترل شده و به نفع خریداران است، تصریح کرد: ارائه تسهیلات به انبوه سازان برای هر واحد 120 تا 150 میلیون تومان، تشکیل صندوق زمین و ساخت، رهن ثانویه، صندوق های دیگری نیز طراحی شده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به صدور مجوز برای لیزینگ مسکن،‌ بیان کرد: مهم‌ترین بحث ما توسعه ای شدن بانک مسکن است و با این مجموعه نظام تامین مالی ؛ بخش مسکن گسترش داشته باشد. لیزینگ یکی از ابزار مالی خوب و گران‌قیمت در بخش مسکن است و تلاش می کند بخشی از سرمایه بازار مسکن را تامین کند.

مظاهریان تاکید کرد:‌ چون نرخ تسهیلات لیزینگ بالاست ، افراد محدودی از این تسهیلات استفاده می کنند و براساس تصویب شورای پول و اعتبار، بانک ها حق ندارند از این طریق شرکت های خود را وارد لیزینگ کنند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *