صدور بیش از 50 سند مالکیت برای املاک موقوفی

۱۷ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۲:۰۰
کد خبر: ۲۸۹۰۰۰
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
محوری با اشاره به اهمیت سند دار کردن املاک و اراضی موقوفی گفت: در سال 95 بیش از 50 سند مالکیت برای املاک موقوفی سند صادر شده است.
سعید محوری سعید محوری مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کهگیلویه و بویراحمد در گفت‌وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی ، با اشاره به آمار و تعداد اسناد صادر شده برای املاک و اراضی وقفی اظهار کرد: در سال 95 برای 53 املاک موقوفه سند مالکیت صادر شده است.

محوری با بیان اینکه حفظ و توسعه فرهنگ وقف به عنوان یک واجب الهی وظیفه همگانی است، گفت: خوشبختانه اقدامات ارزشمندی در خصوص ثبت اسناد موقوفات استان انجام گرفته و در سال 95، 53سند مالکیت موقوفات استان صادر شده است.

وی تصریح کرد: تمامی کارشناسان و کارکنان اداره ثبت اسناد و املاک خود را در قبال این سنت الهی متعهد می‌دانند و تمام تلاش خود را در قبال محفوظ نگه داشتن حق و حقوق موقوفات خواهند کرد.

محوری گفت: اداره کل ثبت اسناد و املاک کهگیلویه و بویراحمد آماده همکاری کامل برای صدور سند مالکیت برای موقوفات استان است، تا از حقوق حقه موقوفات در کنار رعایت حقوق مردم دفاع شود.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: برای رسیدگی به درخواست‌های اوقاف و ثبت موقوفات، علاوه بر تکلیف قانونی، پشتوانه اعتقادی و ملی نیز وجود دارد و قدم گرفتن در این مسیر، پاداش اخروی نیز به دنبال دارد و تلاش برای صدور سند موقوفات در جهت حفظ املاک وقفی، کمک به زیرساخت‌های اقتصاد مقاومتی تلقی می‌شود.

این مقام مسئول بیان کرد: در سال‌های اخیر برای درخواست‌های اوقاف و ثبت موقوفات، اقدامات خوبی انجام شد و باید تلاش کنیم تا در کوتاه ترین زمان، تمام  موقوفات در این استان دارای سند مالکیت شوند.

محوری، قانون ثبت اسناد و املاک، قانون تعیین تکلیف اراضی فاقد سند رسمی، قانون الحاقی موادی به قانون ساماندهی تولید و عرضه مسکن را راه‌های قانونی تثبیت موقوفات اعلام کرد.


برچسب ها: کهگیلویه

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *