آسیب سیل به تاسیسات آبرسانی 9 شهر و 40 روستای جهرم

18:40 - 30 بهمن 1395
کد خبر: ۲۸۱۲۲۰
دسته بندی: اقتصاد ، اقتصاد ایران
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان فارس گفت: سیل استان فارس به خط انتقال و تاسیسات آبرسانی 9 شهر و 40 روستای جهرم آسیب وارد کرده و تلاش برای ترمیم آسیب‌ها ادامه دارد.
به گزارش گروه اقتصاد ، محمدعلی قلندری با بیان اینکه هنوز سیل در منطقه جاری است و از روز دوشنبه عملیات اجرایی ترمیم خطوط آبرسانی 9 شهر آغاز می‌شود، گفت: تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا در طول هفته جاری خطوط آسیب دیده استان ترمیم شود.

وی با اشاره به اینکه سد سلمان فارسی آورد خوبی داشته است ولی سد "درود زن" آورد زیادی نداشته است، افزود: با توجه به آمادگی 85 اکیپ عملیاتی، چنانچه اتصالات و لوله‌های مورد نیاز به موقع به تأمین شود برای خط سد سلمان فارسی تا پایان هفته زمان لازم است تا خطوط ترمیم شوند، ولی تا پایان امروز (شنبه) بخش عمده‌ای از سایر خطوط ساماندهی می‌شوند و مابقی نیز تا اواسط هفته ترمیم خواهند شد.

قلندری با اشاره به اینکه 9 شهر و حدود 40 روستای استان فارس که از سد سلمان فارسی مشروب می‌شدند خطوط اصلی لوله آب آن‌ها با ایجاد بروز سیلاب، دچار آسیب شده است، افزود: حدود 100 متر از خط انتقال این شهرها در یک نقطه سیل خیز آسیب دیده که بایستی تعویض شود و چون سیل در این منطقه هنوز فروکش نکرده و منطقه نیز باتلاقی است امکان شروع عملیات وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه این منطقه حدود 500 هزار نفر جمعیت را تحت پوشش دارد، افزود: این 9 شهر شامل لارستان، خنج، فتح آباد، امام شهر و ...هستند و 40 روستا را تحت پوشش دارند.

مدیرعامل آبفای فارس ادامه داد: فتح آباد و امام شهر در حال حاضر از موقعیت مناسبی برخوردار هستند و مشکل خاصی ندارند.

وی در ادامه اظهار داشت: اکیپ‌های عملیاتی آماده هستند تا به محض فراهم شدن شرایط کاری لازم، عملیات اجرایی ترمیم خطوط لوله انتقال را آغاز کنند.

قلندری با اشاره به اینکه با پیش بینی بروز سیلاب در منطقه تمامی مخازن ذخیره آب برای مواقع اضطراری آبگیری شده بود و چاه‌های رزرو نیزهم اکنون در مدار قرار دارند، افزود: در زمان حاضر برای تأمین آب این مناطق با مشکل خاصی مواجه نیستیم و چنانچه مردم رعایت کنند می‌توانیم با مدیریت آب موجود در مخازن ذخیره، نیاز مردم را تا ترمیم خطوط اصلی مرتفع کنیم.

وی با اشاره به آسیب دیدگی بند محمد آباد و بخشی از دو خط انتقال آب و پل‌های موجود آسیب دیده در منطقه افزود: خط انتقال آب شهر خسرو آباد نیز آسیب دیده که طغیان رودخانه در حال حاضر قدرت انجام عملیات را از ما گرفته است.

مدیرعامل آبفای استان فارس با بیان اینکه در 15 شهر جاده‌های دسترسی به چاه‌ها در اثر سیل تخریب شده و در 10 شهر نیز خطوط انتقال آب آسیب دیده است، افزود: خطوط انتقال آب 5 تا 6 شهر ترمیم شده و در حال ترمیم باقیمانده خطوط نیز هستیم.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *