4 باند سرقت در زاهدان دستگیر شدند

۱۱ بهمن ۱۳۹۵ - ۰۱:۱۵:۰۱
کد خبر: ۲۷۳۴۰۲
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
حمیدیان گفت: طی 10 ماه نخست سال 71 درصد سرقت‎ها کشف شده و در این راستا 4 باند سرقت در زاهدان دستگیر شدند.
به گزارش  خبرنگار گروه حقوقی و قضایی ؛ محمدعلی حمیدیان در کارگروه پیشگیری از سرقت اظهار داشت: سرقت از با سابقه ترین جرایم مطرح در بشریت است که علاوه بر سابقه طولانی نیز از از جرائم پر تکرار کشور محسوب می‎شود.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری سیستان و بلوچستان ادامه داد: سرقت از جمله جرایم بسیار مهم و حساس حکومت ها بوده واست و در همه کشور ها به مقتضی آهنگ اقتصادی و سیاسی ممالک این جرم وجود داشته است.

وی افزود: با توجه به اینکه شیوه های سرقت با گذشت زمان متفاوت می شود مبارزه با آنها نیز به طبع سخت تر می شود و نیز به ساز وکارهای علمی دارد.

رئیس کل دادگاه های عمومی و انقلاب شهرستان زاهدان با اشاره به اینکه علل و انگیزه های ارتکاب سرقت در افراد متفاوت است، بیان کرد: آمار سرقت مسلحانه در سیستان و بلوچستان 67 درصد کاهش یافته است.

وی تصریح کرد: طی 10 ماه نخست سال 71 درصد سرقت ها کشف شده و در این راستا 4 باند سرقت در زاهدان دستگیر شدند.

حمیدیان با بیان اینکه سند جامع دوربین های مدار بسته باید در استان استارت بخورد، خاطر نشان کرد: اگر شهر پوشش الکترونیکی داشته باشد خلافکاران احساس نا امنی می‎کنند.

این مسئول در پایان با اشاره به بحث ایمن سازی ساختمان ها در برابر سرقت گفت: اگر ساختمان‎ها برای دریافت پایان کار خود نیاز به ایمن سازی ساختمان داشته باشند در این راستا با کاهش قابل توجه ای سرقت روبه رو خواهیم شد.

گفتنی است که طرح پیشگیری از سرقت منازل و اماکن تجاری با حداکثر آرا در 19 بند به همت معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان سیستان و بلوچستان و پلیس آگاهی استان به تصویب رسید.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *