دفتر یادبود آتش‌نشان‌های فداکار ایرانی "ساختمان پلاسکو" در کابل امضاء شد

۰۶ بهمن ۱۳۹۵ - ۲۳:۱۹:۰۱
کد خبر: ۲۷۱۶۷۰
دسته بندی‌: بین‌الملل- جهان ، عمومی
سفیر اتحادیه اروپا در کابل با حضور در سفارت جمهوری اسلامی ایران در افغانستان دفتر یادبود آتش‌نشان‌های فداکار ایرانی در حادثه آتش سوزی ساختمان پلاسکوی تهران را امضاء کرد.
دفتر یادبود آتش‌نشان‌های فداکار ایرانی به گزارش سرویس بین الملل فرانس میشل میلبند» سفیر اتحادیه اروپا در کابل با حضور در سفارت جمهوری اسلامی ایران در افغانستان دفتر یادبود آتش‌نشان‌های فداکار ایرانی در حادثه آتش سوزی ساختمان پلاسکوی تهران را امضاء کرد.
 
سفیر اتحادیه اروپا در کابل پیش از امضای دفتر یادبود، این حادثه تلخ را به «محمدرضا بهرامی»، سفیر جمهوری اسلامی ایران در کابل تسلیت گفت.
 
ساختمان تجاری 17 طبقه پلاسکوی تهران 30 دی جدی دچار آتش سوزی شد و هنگامی که آتش نشانان برای مهار آتش وارد این ساختمان شدند، سازه آن بر اثر شدت حریق فروریخت و دهها نفر از جمله تعدادی از آتش نشانان را به زیر آوار برد.
 
نصیر احمد اندیشه سرپرست وزارت خارجه افغانستان نیز در غیاب «صلاح الدین ربانی» وزیر امور خارجه این کشور دفتر یادبود شهادت آتش نشانان ایرانی را امضاء کرد.
 
سرپرست وزارت خارجه افغانستان پس از امضای این دفتر یادبود در دیدار با سفیر جمهوری اسلامی ایران در باره این حادثه گفت‌و‌گو کرد.
 
مریم کوفی نماینده مردم بدخشان نیز با امضای دفتر یادبود شهادت آتش‌نشانان ایرانی در حادثه ساختمان پلاسکو، در یادداشت خود این ضایعه را بسیار دردناک دانست و آن را به ملت و دولت ایران تسلیت گفت.
 
/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *