خاوران مکان دائمی جشنواره تئاتر شهر می‌شود

13:29 - 15 تير 1393
کد خبر: ۲۷۱
خبرگزاری میزان: شهرام کرمی دبیر سومین جشنواره تئاتر شهر از تلاش برای استقرار جشنواره تئاتر شهر در مرکز تئاتر خاوران به منظور امکان به اجرای عموم درآمدن آثار این جشنواره در مکانی مشخص خبر داد.

: شهرام کرمی دبیر سومین جشنواره تئاتر شهر از تلاش برای استقرار جشنواره تئاتر شهر در مرکز تئاتر خاوران به منظور امکان به اجرای عموم درآمدن آثار این جشنواره در مکانی مشخص خبر داد.

 

به گزارش ، شهرام کرمی نویسنده و کارگردان تئاتر و دبیر جشنواره تئاتر شهر گفت: در این دوره از جشنواره تئاتر شهر بیش از 750 گروه نمایشی متقاضی شرکت شدند که از یک جهت جای خوشحالی دارد و البته از جهت دیگری نیز جای نگرانی. حضور این تعداد متقاضی نشان دهنده این امر است که جشنواره  تئاتر شهر در طول این سالها به هنرمندان و علاقمندان تئاتر معرفی شده که نشان دهنده رشد جشنواره است و اینکه ما در حوزه تئاتر چقدر علاقمند داریم.
 وی ادامه داد: اما نگرانی از این جهت وجود دارد که به خاطر ظرفیت محدود جشنواره ما در نهایتا می‌توانیم پذیرای 60 اثر در بخشهای مختلف جشنواره باشیم که به این ترتیب برای تعداد زیادی از علاقمندان امکان شرکت در جشنواره فراهم نمی شود اما این اتفاق دربردارنده این نکته نیز است که ما چطور می توانیم به علاقمندان و جوانها کمک کنیم، چون حضور در جشنواره فرصتی به این افراد می دهد تا توانایی هایشان را به معرض نمایش بگذارند.
 کارگردان «پوتین های عمو بابا» متذکر شد: به همین منظور در دومین نشستی که با علی نصیریان رییس جشنواره تئاتر شهر داشتیم به دنبال راهکاری بودیم که بتوانیم از این پتانسیل ها بیشتر استفاده کنیم، بنابراین قرار بر این شد کارهای با کیفیتی که امکان حضور در جشنواره را پیدا نمی کنند برای اجرا به کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و همچنین فرهنگسراهای مختلف معرفی شوند.
 وی درباره سراسری شدن این جشنواره نیز عنوان کرد: امیدوارم از سال‌های آینده امکان برگزاری سراسری این جشنواره برایمان فراهم شود. در واقع گام بعدی در برپایی جشنواره تئاتر شهر سراسری و یا بین‌المللی شدن جشنواره است که البته فعلا عجله‌ای برای این کار وجود ندارد چون معتقدم ابتدا باید زیرساخت‌ها را درست کرد و بعد به دنبال مسائل دیگر بود.
 دبیر جشنواره تئاتر شهر با اشاره به تلاش برای یافتن مکانی ثابت برای برگزاری جشنواره تصریح کرد: در تلاش هستیم جشنواره تئاتر شهر در یک مرکز تئاتری مشخص مستقر شود چون به این ترتیب می‌توانیم نمایش‌هایی را که مخصوصا تولید جشنواره هستند در یک مکان مشخص اجرا کنیم. احتمالا مرکز تئاتر خاوران به عنوان مکان ثابت جشنواره تئاتر شهر در نظر گرفته می شود تا امکان به صحنه رفتن تولیدات این جشنواره در این مکان فراهم شود.
کرمی بیان کرد: این تجربه مفید در جشنواره تئاتر آیینی سنتی، کودک و البته جشنواره تئاتر سوره ماه عملی شده است که به ترتیب آثار تولیدی این جشنواره ها در تالار سنگلج، تالار هنر و تالارهای حوزه هنری به صحنه می روند. ما نیز تجربیات خوب گذشته را مورد توجه قرار دادیم و اعلام کردیم که آثار حضور یافته در جشنواره تئاتر شهر امکان اجرای عمومی پیدا می کنند که امیدواریم این اجراها در مرکز تئاتر خاوران روی صحنه بروند.
سومین جشنواره تئاتر شهر تهران توسط سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در مهرماه 1393 و در مراکز فرهنگی هنری شهر تهران برگزار می‌شود.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *