رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

داعش و رسالت رسانه های کشورهای اسلامی

12:52 - 15 تير 1393
کد خبر: ۲۶۱
دسته بندی: صفحه نخست ، عمومی
تنها پادزهر و تنها راه مقابله با خشکاندن ریشه این فتنه عزم و اراده همه کشورهای اسلامی است و رسانه های متعلق به کشور های اسلامی در بوجود آوردن این عزم و بیان ضرورت آن وظیفه ای خطیر بر عهده دارند.

 تنها پادزهر و تنها راه مقابله با خشکاندن ریشه این فتنه عزم و اراده همه کشورهای اسلامی است و رسانه های متعلق به کشور های اسلامی در بوجود آوردن این عزم و بیان ضرورت آن وظیفه ای خطیر بر عهده دارند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، متن یادداشت محمد اسماعیلی با عنوان «داعش و رسالت رسانه های کشورهای اسلامی» به شرح ذیل است:
درشرایطی که گله گرگها تحت عنوان داعش قلمرو کشورهای اسلامی را مورد تعرض خود قرار داده اند ؛ رادیو تلویزیون های کشورهای اسلامی و خصوصاً سازمانی با همین عنوان چه وظیفه ای برعهده دارند؟
قبل از هر چیز باید به این نکته توجه داشته باشیم که این گروه تروریستی ریشه در اتاق های فکر و میزهای کارشناسی صیهونیستم بین الملل و سرویس های جاسوسی سازمان سیا و موصاد دارند بنابراین هرگونه سطحی نگری و کوچک بینی نسبت به این گروه تروریستی عواقب غیرقابل جبرانی را به دنبال خواهد داشت.
به عبارت دیگر داعش تنها یک بهانه و یک پرچمی است برای تجمع نیروهای مسلحی ک سازمان دهی و پشتیبانی آن برعهده کسانی است که فرسنگ ها با معرکه دور هستند و آمده اند تا قطعه ای از پازل خاورمیانه جدید را تکمیل کنند .

بنابراین شایسته است برای مقابله با این فتنه اتاق جنگی در خور و در شان این گروه تشکیل شود و همه کشورهای منطقه جنوب غرب آسیا به این نکته توجه داشته باشند که این فتنه در آینده نزدیک تمامیت ارضی این کشورها را مورد تهدید قرار خواهد داد و قربانیان آن تنها مردم بی گناه سوریه و عراق نخواهد بود.
با این مقدمه کوتاه و با توجه به این که در حال حاضر شبکه هایی همچون العربیه , الجزیره و BBC به عنوان بازوی تبلیغاتی و گرداننده عملیات روانی این گروه ایفای نقش می کنند طبیعی است انتظار داشته باشیم رسانه های کشور های اسلامی نیز به وظایف و تعهدات شرعی و حرفه ای خود عمل کنند و اجازه ندهند شبکه های متعلق به اردوگاه دشمن یگانه منبع تامین کننده مایحتاج خبری و تحلیلی دنیا باشند .
در این فرصت کوتاه به اختصار محورهایی را که لازم است کلیه رسانه های متعلق به کشورهای اسلامی به آن توجه داشته باشند ذکر می کنیم:
• توجه بیش از پیش به این نکته که استکبار جهانی بلندگوهای تبلیغاتی انها سعی دارند این فتنه را جنگ میان شیعه و سنی معرفی کنند تا از این طریق میان کشورهای اسلامی تفرقه و جدایی ایجاد کنند بنابراین شایسته است که رسانه های کشورهای اسلامی با انعکاس اخبار قتل عام و جنایت های این گروه نسبت به برادران اهل تسنن بر ضرورت وحدت هر چه بیشتر میان شیعه و سنی تاکید ورزند.
• مهمترین محور عملیاتی رسانه های کشورهای اسلامی در شرایط حاضر روشنگری درخصوص مبانی فکری، انحرافات و تشریح جاهلیت این گروه تروریستی است. به عبارت دیگر اجازه ندهند که انبوهی از افکار پلید و انحرافی در پشت پرچم سیاه رنگ لااله الا الله، محمدرسول الله پنهان شود و این مهم در گرو  تشکیل میزگردها و دعوت از کارشناسانی است که زیربنای فکری این گروه تروریستی را به خوبی می شناسند.
• توجه به نقشه عملیات روانی این گروه تروریستی و بازی نکردن در میدانی است که این گروه تدارک دیده است به عبارت دیگر داعش با استفاده از انتشار تصاویر وحشی گری و سبوعیت خود در فضای مجازی سعی در ایجاد رعب و وحشت در میان مردم کوچه و خیابان دارد و تاکنون نیز توانسته است با این حربه پیروزی هایی را به دست اورد.
• انعکاس به موقع و پر حجم پیروزی های ارتش عراق و پیروزی های حرکت های خودجوش مردمی در جهت جبران خسارت های روانی وارد شده و همچنین تضعیف روحیه کسانی که در اندیشه پیوستن به این گروه تروریستی هستند.
• پیروی از یک استراتژی و نقشه راه واحد به طوری که در یک زمان واحد هر کس که یکی از شبکه های ماهواره ای متعلق به کشورهای اسلامی را مشاهده کند وحدت و انسجام  را از این برنامه ها دریافت نماید.
• سوال از مجامع و محافل بین المللی مدافع حقوق بشر و منادیان دموکراسی در مورد علت سکوت و بی توجهی این مجامع نسبت به جنایات وحشیانه و غیرانسانی این گروه در سوریه و عراق
• معرفی بی پرده و به دور از تعارف حامیان و تامین کنندگان سلاح  و مهمات این گروه تروریستی و همچنین آژانس هایی که در کشورهای مختلف به صورت روزانه مشغول به جذب و اعزام نیرو به این گروه تروریستی هستند.
• اشاره به عواقب و اسقرار این گروه تروریستی در هر منطقه جغرافیایی و توجه به ضدیت داعش با فرهنگ و تمدن بشری

و در آخر اینکه تنها پادزهر و تنها راه مقابله با خشکاندن ریشه این فتنه عزم و اراده همه کشورهای اسلامی است و رسانه های متعلق به کشور های اسلامی در  بوجود آوردن این عزم و بیان ضرورت آن وظیفه ای خطیر بر عهده دارند  .

کارشناس روابط بین الملل


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *