کاهش تهدیدهای فضای مجازی مصداق جهاد اسلامی است

۰۲ دی ۱۳۹۵ - ۱۹:۳۰:۰۱
کد خبر: ۲۵۸۷۸۹
دسته بندی‌: اقتصاد ، عمومی
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: امروز جبهه تازه ای به نام فضای مجازی گشوده شده که کاهش تهدیدها و فرهنگسازی برای سالم کردن آن، مصداق جهاد اسلامی است.
به گزارش گروه اقتصاد ،محمود واعظی روز پنجشنبه در نخستین کنگره شهدای فاوا (فناوری اطلاعات و ارتباطات) گفت:امروز جبهه تازه ای به نام فضای مجازی گشوده شده که کاهش تهدیدها و فرهنگسازی برای سالم کردن آن، مصداق جهاد اسلامی است.

وی افزود: فضای مجازی هم فرصت است و هم تهدید که باید از فرصت های آن بیشترین استفاده را کرد و با فضای مجازی تفکرات شیعی و اسلامی را به همه دنیا رساند.

واعظی ادامه داد: از سوی دیگر در این فضا تهدیدهایی برای اعتقادات و جوانان ما وجود دارد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در دوره کنونی فضای مجازی به اندازه محیط حقیقی گسترده شده و همه باید با روحیه جهادی به سالم سازی آن اقدام کنند.

وی افزود: اکنون در منطقه پیرامونی ایران، بحران های مختلفی دیده می شود. اندیشه و تفکر تکفیری و افراطی اطراف ما وجود دارد و تلاش زیادی از سوی رژیم وهابی سعودی می شود که اندیشه جوانان کشور را با برنامه های مختلف نشانه بروند.

این مسوول ادامه داد: از سوی دیگر، با افرادی در گروه داعش روبروییم که به نام اسلام، علیه اسلام می جنگند.

واعظی اضافه کرد: امروز اقتدار نظام ما بیش از گذشته است؛ به گونه ای که هنگام بروز هر مساله منطقه ای، همه منتظر موضع ایران هستند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: برای اینکه نقش سازنده خود را در داخل کشور،‌ منطقه و جهان ایفا کنیم باید پشت سر امام خود بایستیم و همبستگی و انسجام کشور را حفظ کنیم.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *