نباید از شرکت نفت فقط برای استخدام نگهبان استفاده کرد

۲۶ آذر ۱۳۹۵ - ۲۱:۴۰:۰۱
کد خبر: ۲۵۶۴۱۶
دسته بندی‌: سیاست ، عمومی
استاندار کهگیلویه وبویراحمد گفت: از شرکت نفت نباید فقط برای استخدام نگهبان استفاده کرد.
به گزارش گروه سیاسی ، سید موسی خادمی دیروز در نشست شورای اداری شهرستان گچساران که با حضور نماینده مردم شهرستان‌های گچساران و باشت، فرماندار و مسوولان استانی و شهرستانی در سالن فرماندار برگزار شد، اظهار کرد: برای رضایت‌مندی جامعه و مردم همه مجموعه‌ها باید با هم در کنار هم کار کنند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: در این مجموعه دولت، قوه قضاییه و همه نهادها باید با هم برای رضایت‌مندی یکی شوند و کار کنند.

وی افزود: امروز برخی از مشکلاتی که در بعضی نقاط مشاهده می‌کنیم واقعا نمی‌شود متولی خاصی برای آنها پیدا کرد، و نمی‌توان متصدی به صورت مستقیم تعریف کرد.

خادمی تصریح کرد: این مشکلات حاصل جمعی از مجموعه‌ها است و اگر بخواهیم هر مشکلی را در جامعه وصل کنیم به یک مجموعه یا تشکلات و یا اینکه به یک مقطع متصل کنیم دچار تحلیل خطا شده‌ایم، نتایج غلط خواهیم گرفت و به همین دلیل اقدامات غلط هم انجام خواهیم داد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد اذعان کرد: ما برای اینکه خوب بتوانیم تصمیم بگیریم باید در وهله اول بتوانیم خوب تحلیل کنیم.

وی بیان کرد: امروز دولت تدبیر و امید در یک مقطع حملات زیادی روبرو است البته دولت باید نقد شود اما نقدها نباید تبدیل به تخریب‌ها شود.

خادمی ابراز کرد: هر چه به انتخابات نزدیکتر می‌شویم دوز تخریب‌ها را بالا می‌برند و این کار درستی نیست.

وی اظهار کرد: موضوع بیکاری محصول دو دهه عرضه بیکاری است و طبیعتا در سه سال نمی‌شود معضل بیکاری را رفع کنند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: اگر امروز آمار طلاق در جامعه افزایش پیدا می‌کند این همان محصول انباشته شدن تحرکات و فعالیت‌های سیاسی در دوران گذشته است.

وی ادامه داد: هر دولتی و یا هر سیستمی را باید با برنامه‌های خود ارزیابی کرد و باید ببینیم برنامه‌های دولت چه چیزی است.

خادمی عنوان کرد: برای ارزیابی دولت قبل و دولت فعلی باید یک نگاهی به برنامه‌های این دولت‌ها داشته باشیم.

وی ادامه داد: باید ببینیم  دولت فعلی اولویت کاری خود را در چه زمینه‌هایی قرار داده است؟

استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: نرخ تورم در دولت تدبیر و امید از 40 درصد به 10 درصد رسیده یعنی اینکه تورم به یک سوم رسیده است.

وی افزود: نرخ تورم در دولت قبل یک نرخ صعودی داشت و بی‌ثباتی مشکل اقتصاد کشور است.

خادمی ادامه داد: یک دولت با بزرگترین فساد اقتصادی بر سر کار آمد و اما این دولت بدون شعارهایی که داده شده در زمینه عمران و آبادی خوب کار کرده است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: امیدواریم دولت و دست‌اندرکارانی که در این مجموعه خدمت می‌کنند در مشی دولت و در پاسخگویی وهمچنین تکریم ارباب رجوع چه در سطح استان و شهرستان و همچنین در سطح ملی این خط ‌مشی خود را قرار بدهند.

خادمی اذعان کرد: شرایط مالی دولت، شرایط خوبی نیست اما در این شرایط باید از منابع کم به نحو احسن استفاده کرد و مردم را باید توجیه کرد و با برخورد کریمانه مردم را ارباب خود بدانیم.

وی ابراز کرد: اختیارات و مسوولان باید با هم تناسب داشته باشند و همکاران در سطح استان و شهرستان‌ها باید این اختیارات را رعایت کنند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: در وضعیتی که دولت کنونی دارد بسیار کار انجام شده است و نسبت به دولت قبلی که زمان پر پولی بوده متفاوت است.

خادمی گفت: این دولت را با دولت قبل مقایسه کنید و در یک نگاه همین شهرستان گچساران که برخی مناطق آن از سال 88 در بافت فرسوده قرار گرفته بود هیچ اقدامی انجام نشد و در این دولت با همکاری نماینده شهرستان‌های گچساران و باشت و دولت این پروژه که نوسازی بافت فرسوده دوگنبدان است در حال انجام است.

وی به پروژه‌های در حال انجام شهرستان گچساران اشاره کرد و گفت: پروژه تصفیه خانه فاضلاب و تبدیل شهرستان گچساران به شهرستان سبز در زمینه گازرسانی به تمام مناطق و همچنین بهسازی راهها و جاده‌ها از پروژه های انجام شده در دولت تدبیر و امید است.

خادمی به دیگر پروژه های دولت تدبیر و امید در شهرستان گچساران اشاره کرد و گفت: ساخت چندین بیمارستان در شهرستان گچساران و در زمانی که دولت شرایط مالی خوبی ندارد کار بسیار بزرگی است.

وی به کسانی که قضاوت غلط نسبت به این دولت دارند گفت: کسانی که قضاوت غلط می‌کنند در آخر خودشان متضرر خواهند شد و ما انتظار داریم تعریف و تمجیدهای بی‌جا از دولت نشود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد به استخدامی‌های موجود اشاره و اذعان کرد: در دولت قبل 5 درصد سهمیه هر مدیرکلی بوده که می‌توانسته نیرو استخدام کند اما من به عنوان یک استاندار هنوز نتوانسته‌ام یک نفر را استخدام کنم.

خادمی ادامه داد: رسانه‌ها باید به عنوان نظارت در جلسات حضور داشته باشند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزود: در استان کهگیلویه و بویراحمد این نگاه وجود ندارد که مدیری یک نگاه ویژه‌ای به یک منطقه خاصی داشته باشد و این نگاه، نگاه غلطی است و اگر یک منطقه بهتر می‌تواند رشد کند باید همه تلاش کنند.

خادمی ادامه داد: اعتبارات اختصاص داده شده به شهرستان‌ها بر اساس الگو در بین شهرستان‌های استان تقسیم خواهد شد.

وی به تغییر مدیران در استان کهگیلویه و بویراحمد اشاره  کرد و گفت: تغییر مدیران یک موضوع طبیعی است و یک مدیر بعد از چند سال باید تعویض شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه مسائل نفت از اهمیت خاصی برخوردار است و نفت در شهرستان گچساران مسئولیت اجتماعی دارد، ادامه داد: هرچند که پیوند نفت و اقتصاد استان قطع شده است اما می‌توان نفت را در شهرستان گچساران در زمینه قطعه‌سازی، پروژه سازی خاص و دیگر پروژه‌ها استفاده کرد.

وی تصریح کرد: نفت در مقابل مردم گچساران مسئولیت اجتماعی دارد و باید به مسئولیت خود عمل کند و ما هم خود را در مجموعه استان موظف به همکاری با ایشان می دانیم.

خادمی گفت: مسئولیت اجتماعی در شرکتهای بزرگ یک علم تعریف شده است.

وی خاطرنشان کرد: از شرکت نفت نباید فقط برای استخدام نگهبان استفاده کرد.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *