لزوم استفاده از سامانه‌های رایانه ای و مخابراتی در طرح شکایت و دعاوی

10:37 - 23 آذر 1395
کد خبر: ۲۵۵۲۲۷
دسته بندی: حقوق و قضا ، قضایی
حجت الاسلام شهریاری گفت: بر اساس قانون آیین دادرسی کیفری استفاده از سامانه‌های رایانه‌ای و مخابراتی در طرح شکایت و دعاوی، ارجاع پرونده، احضار متهم و ابلاغ اواق قضایی و نیابت قضایی الزامی است.
به گزارش گروه حقوقی و قضایی به نقل از روابط عمومی مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه، جلسه رؤسا و دادستان‌های شهرستان‌های تابعه دادگستری کل استان کردستان با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین شهریاری معاون رئیس قوه قضائیه و رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات و رئیس کل دادگستری استان کردستان به منظور بررسی و رسیدگی به مشكلات حوزه فناوری اطلاعات دادگستری استان كردستان برگزار شد.

رئیس کل دادگستری استان کردستان اظهار کرد: دادگستری استان کردستان از حیث سلامت اداری جزء بهترین دادگستری‌های کشور است، زیرا قضات و کارکنان این استان دارای کمترین پرونده تخلفات هستند و رؤسای دادگستری‌ها و دادستانها نسبت به سلامت قضات و کارمندان حساسیت خاصی دارند.

گروسی گفت: در حوزه سمپ بیشترین پیگیری را داریم و امتیازات واقعی را داریم و آمار بسیار شفاف است. با وجود این باید با استفاده از دستگاه‌های جدید یک جاذبه‌هایی را برای کارمندان ایجاد کنیم و نرم افزارهای موجود در سیستم سمپ را بروز کنیم.

در ادامه جلسه حجت‌الاسلام والمسلمین شهریاری معاون رئیس قوه قضائیه و رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات گفت: تشکیل این جلسه برای تأکید بر الزاماتی است که در حوزه الکترونیکی در قانون آیین دادرسی کیفری ایجاد شده است.

وی گفت: به ویژه ماده 175 قانون مرقوم که استفاده از سامانه‌های رایانه ای و مخابراتی را در طرح شکایت و دعاوی و ارجاع پرونده و احضار متهم و ابلاغ اواق قضایی و نیابت قضایی الزامی کرده و در تبصره آن آیین نامه ای راجع به ابلاغ الکترونیکی را بر عهده دستگاه قضایی گذاشته است.
ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *