امضای تفاهم نامه همکاری مالکیت معنوی میان ایران و ایتالیا

10:33 - 21 آذر 1395
کد خبر: ۲۵۴۳۸۰
دسته بندی: حقوق و قضا ، قضایی
سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و ایتالیا در زمینه مالکیت معنوی تفاهم نامه همکاری امضا کردند.
به گزارش گروه حقوقی و قضایی به نقل از روابط عمومی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، جمهوری اسلامی ایران و ایتالیا در زمینه مالکیت معنوی تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

این یادداشت تفاهم در محل وزارت توسعه اقتصادی ایتالیا و با حضور احمد تویسرکانی، معاون رئیس قوه قضائیه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، محمد حسن کیانی رئیس مرکز مالکیت معنوی سازمان ثبت، جهانبخش مظفری سفیر کشور ایران و خانم « لوردانا گولینو»، رئیس مرکز مالکیت معنوی کشور ایتالیا به امضا رسید.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با بیان این که حقوق مالکیت معنوی ارتباط مستقیم با موضوع تجارت بین الملل دارد امضای این تفاهمنامه را موجب گسترش هر چه بیشتر روابط اقتصادی تجاری و صنعتی میان دو کشور دانست.

تویسرکانی گفت: این تفاهم نامه در زمینه تبادل کارشناس و همکاری‌های دوجانبه است و قطعا می‌تواند در جلوگیری از برند سازی جعلی و همچنین تعرض حقوق دارندگان مالکیت معنوی تاثیر مهمی داشته باشد.

وی اظهار کرد: امضای این تفاهم نامه منافع بسیار خوبی به همراه خواهد داشت و امیدواریم با امضای آن،  حجم روابط دو کشور در حوزه مالکیت معنوی و اقتصادی توسعه یابد.

خانم « لوردانا گولینو»، رئیس مرکز مبارزه با رقابت ناسالم و مالکیت معنوی کشور ایتالیا نیز با تاکید بر این که ایران و ایتالیا برای توسعه صنعتی و اقتصادی خود اهمیت زیادی قائل هستند گفت: هر دو کشور مالکیت صنعتی را اهرمی برای تحقق این اهداف می‌دانند.

وی ضمن ابراز خرسندی از امضای این تفاهم نامه گفت: ایران و ایتالیا از امروز می‌توانند با تبادل تجربیات خود در زمینه توسعه مالکیت معنوی و زمینه‌های مختلف مالکیت صنعتی به ویژه روند ثبت اختراع  طرح‌های صنعتی و همچنین در زمینه ارائه خدمات ثبت الکترونیکی همکاری‌های دو جانبه خود را ارتقاء بخشند.

گفتنی است ایتالیا نخستین کشور عضو اتحادیه اروپایی است که با ایران تفاهم نامه همکاری مالکیت معنوی امضا می‌کند. همچنین پس از چین و ترکیه سومین کشوری است که با ایران در این زمینه تفاهم نامه همکاری مبادله کرد.

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *