فاضلاب صنعتی استان خوزستان تصفیه می‌شود/تصمیمات گسترده برای بهبود کیفیت آب

۲۰ آذر ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۳:۴۳
کد خبر: ۲۵۳۹۰۱
دسته بندی‌: اقتصاد ، اقتصاد ایران
وزیر نیرو گفت: خشکسالی سال های گذشته و ورود فاضلاب به روان آب‌ها بر روی کیفیت آب تاثیرگذار بوده که برای بهبود شرایط شورای عالی آب تصمیمات گسترده ای اتخاذ کرده است.
حمید چیت‌چیان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه اقتصاد ، در خصوص کیفیت آب با توجه به خشکسالی سال‌های گذشته کشور گفت: علاوه بر خشکسالی سال‌های گذشته که بر کیفیت آب تاثیر گذاشته است، ورود فاضلاب‌ها از جمله صنعتی و زهاب کشاورزی به روان آب‌ها نیز باعث افت کیفیت این منابع شده است. 

وی افزود: در راستای بهبود شرایط تدابیر گسترده ای اندیشیده شده و شورای عالی آب تصمیمات مشخصی در این زمینه گرفته، از همین رو وظایف بخش های مختلف به وضوح مشخص و در تلاش هستیم تمام برنامه عملی شود.

چیت چیان در ادامه به رودخانه کارون و اقدامات صورت گرفته در برای کاهش آلودگی این رودخانه اشاره و بیان کرد: یکی از منابع آلوده کننده آب این رودخانه فاضلاب‌های صنعتی است که تمام صنایع واقع در این استان ملزم به تصفیه فاضلاب خود شده اند.

وزیر نیرو تصریح کرد: تصفیه فاضلاب باعث بازچرخانی آب مصرفی می‌شود که در برخی از واحدهای صنعتی آغاز و باقی صنایع در حال تعبیه سیستم‌های فنی مربوطه هستند.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha