میزان "خشونت‌ علیه زنان" در افغانستان به 87 درصد رسید

۱۲ آذر ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۴:۰۲
کد خبر: ۲۴۶۸۵۹
دسته بندی‌: بین‌الملل- جهان ، عمومی
وزارت زنان افغانستان در گزارشی اعلام کرده که خشونت علیه زنان در افغانستان چند برابر مقدار ثبت شده در سایر کشورهای جهان است.
میزان به گزارش سرویس بین الملل وزارت امور زنان اعلام کرد: هیچ کشوری در جهان وجود ندارد که در آن خشونت‌ها علیه زنان به ثبت نرسیده باشد اما این آمار در کشور افغانستان چند برابر است.
 
وزارت امور زنان در آستانه‌ روز بین‌المللی محو خشونت علیه زنان اعلام کرده است که میزان خشونت‌های فیزیکی و جنسی علیه زنان در افغانستان به ۸۷ درصد می‌رسد؛ در حالیکه میانگین خشونت‌ها در جهان ۳۳ درصد است.
 
بر اساس گزارش این وزارتخانه، در جهان از هر ۳ زن، یک زن مورد خشونت‌های فیزیکی و جنسی قرار می‌گیرند، در حالی که این رقم در افغانستان به چند برابر می‌رسد.
 
سازمان ملل متحد، ۲۵ ماه نوامبر را در سال ۱۹۹۱ به‌نام روز بین‌المللی محو خشونت علیه زنان نام‌گذاری کرد که همه ساله از این روز در کشورهای عضو، طی برنامه‌هایی تجلیل می‌شود.
 
وزارت امور زنان گزارش داده است: دولت افغانستان قرار است در آستانه‌ روز بین‌المللی محو خشونت علیه زنان، کمپین ۱۶ روزه محو خشونت علیه زنان و دختران را به تاریخ ۲۳ نوامبر راه‌اندازی کند.
 
/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *