توضیحات رئیس "کمیسیون اصل 90" درباره طرح شفاف‌سازی حقوق مسئولین

9:43 - 18 آبان 1395
کد خبر: ۲۴۲۱۰۴
دسته بندی: سیاست ، مجلس و دولت
رئیس کمیسیون اصل نود مجلس گفت: طرح شفاف‌سازی حقوق و مزایا شامل همه مسئولین اعم از نظامی و غیرنظامی می‌شود.

آقای گل‌محمدی/طرح شفاف‌سازی حقوق همه مسئولین را در بر می‌گیرد/ استثنایی وجود نداردداود محمدی رئیس کمیسیون اصل نود مجلس در گفت‌و‌گو با خبرنگار گروه سیاسی پیرامون بررسی طرح قانون شفاف‌سازی حقوق و مزایای مسئولان در جلسه هفته آینده مجلس اظهار کرد: با توجه به ابعاد گسترده‌ای که در این طرح در نظر گرفته شده است بدون شک اجرای آن می‌تواند در راستای حل بسیاری از تبعیض‌ها در کشور تاثیر داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه در صورت تبدیل طرح شفاف‌سازی حقوق و مزایای مسئولین به قانون اجرای آن لازم‌الاجرا است تاکید کرد: این طرح اگر به شکل قانون در بیاید افراد نمی‌توانند از آن فرار کنند و باید آن را انجام دهند.

رئیس کمیسیون اصل نود مجلس خاطرنشان کرد: این طرح بعد از اینکه در مجلس بررسی و به تصویب شورای نگهبان برسد ابلاغ شده و بعد از آن لازم الاجرا و لازم‌الاتفاق برای همه است.

محمدی تاکیدکرد: هدف از ارائه این طرح از سوی نمایندگان این بود که در گذشته عده زیادی از دستگاه‌های مختلف خودشان را از قانون خدمات مدیریت کشوری مستثنی کرده بودند اما در این طرح جدید همه این استثنائات برداشته شده و همه دستگاه‌ها تحت پوشش این طرح جدید قرار می‌گیرند تا کسی بالاتر از میزانی که تعیین شده است حقوقی دریافت نکند.

وی خاطرنشان کرد: طبق این طرح دولت مکلف است که سامانه‌ای را در وزارت اقتصاد و دارایی پیش‌بینی کند که در آن سامانه تمامی دریافت‌های مقامات و مدیران ثبت و ضبط شود و دستگاه‌ها به سهولت به آن دسترسی داشته باشند.

رئیس کمیسیون اصل نود مجلس تاکیدکرد: در این طرح پیش‌بینی شده است که همه دریافتی‌های یک فرد ولو از جاهای مختلف در یک فیش حقوقی پرداخت شود تا امر نظارت راحت‌تر صورت گیرد و یک نفر تحت عناوین مختلف چند فیش حقوقی دریافت نکند.

محمدی تاکید کرد: دستگاه‌های نظارتی نیز بدون شک اگر در راستای نظارت بر فیش‌های حقوقی مسئولان سهل‌انگاری کنند با آنها برخورد می‌شود لذا آنها نباید در انجام وظایف خود کوتاهی کنند.

وی با اشاره به اینکه در این طرح همه جوانب پرداخت حقوق‌ها تعیین شده است گفت: این طرح شامل همه مسئولان کشور اعم از نظامی و غیرنظامی می‌شود و هیچ‌گونه استنثایی در آن وجود ندارد.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *