توضیحات وزیر کشور در مورد بازی ایران و کره/ تامین امنیت بازی توسط ناجا

13:39 - 18 مهر 1395
کد خبر: ۲۳۰۶۲۳
وزیر کشور در مورد بازی روز سه شنبه ایران و کره جنوبی توضیحاتی را ارائه کرد.
توضیحات وزیر کشور در مورد بازی ایران و کره/ تامین امنیت بازی توسط ناجابه گزارش گروه جامعه ، عبدالرضا رحمانی فضلی در حاشیه هم اندیشی و پاسداشت از برترین های "مکنا" 93 و خیرین امنیت ساز در جمع خبرنگاران در خصوص همزمانی بازی فوتبال ایران و کره جنوبی در روز تاسوعای حسینی اظهار کرد: در خصوص اینکه این بازی چه زمانی و چگونه برگزار شود که با تاسوعای حسینی همزمانی نداشته باشد تلاش های بسیاری از سوی وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال انجام شد که متأسفانه علیرغم تمام تلاش ها نتوانستند نه موافقت تیم کره جنوبی و نه مسئولان در حوزه فوتبال بین المللی را کسب کنند و قرار شد بازی در موعد مقرر برگزار شود.
 
وی افزود: در این خصوص برخی دغدغه ها و نگرانی ها از سوی متدینان و مومنان وجود داشته و دارد که نباید فضای عمومی فوتبال با شئونات مذهبی ناسازگاری داشته باشد و موجب جریحه دار شدن احساسات و عواطف مردم و عزاداران شود.
 
وزیر کشور ادامه داد: علی رغم تمام تلاش ها بازی در روز مقرر برگزار می شود و نهایتا تصمیم بر آن شد که همه عزیزانی که در امر فوتبال دخالت دارند اعم از مدیران ، بازیکنان ، داوران ، هواداران و تماشاچیان، رسانه ها به خصوص صدا و سیما و ... رفتار ، سکنات و اقدامات شان بر گونه ای باشد که شئونات مذهبی حفظ شود.
 
این مقام مسئول باتأکید بر اینکه حفظ شئونات مذهبی برای مردم و شهروندان اصل مهمی است ، گفت: باید فضای این بازی به گونه ای مدیریت شود که برای مردم نگرانی وجود نداشته باشد.
 
وی خاطر نشان کرد: بنا شده ملاحظاتی رعایت شود که جنبه های هیجانی فوتبال با جنبه های احساسی ایام محرم به ویژه تاسوعای حسینی(ع) منطبق باشد.
 
وزیر کشور تأکید کرد: یک بار دیگر در این روز بزرگ شاهد شعور ، شور و فهم مردم ولایت مدار و مذهبی خواهیم بود و مطابق برنامه های صورت گرفته نگرانی برای مردم ایجاد نخواهد شد.
 
وی گفت: ناجا موظف شده تمام تمهیدات لازم در مراسم را پیش بینی و اجرایی کند.
 
 رحمانی فضلی در خصوص وضعیت امنیتی کشور عنوان کرد: مردم در صورت مشاهده موارد ناامنی بلافاصله مراتب را از طریق سامانه های وزارت اطلاعات و نیروی انتظامی اطلاع دهند.
 
وی خاطر نشان کرد: به هرحال کشور ما ، کشوری است که مورد طمع و بغض دشمنان زیادی از جمله آمریکا ، اسرائیل و برخی کشورهای مرتجع منطقه است.
 
رحمانی فضلی توضیح داد: استکبار مخالف آزادی و حریت مردم منطقه و جهان بوده و منافع خود را دنبال می کند و ایران حامی آزادگی و حریت مردم منطقه است. به همین دلیل دشمن در صدد انجام توطئه است و ما از آمادگی لازم برخورداریم.

وزیر کشور تأکید کرد: تقویت امنیت پایدار از اولویت های اصلی ما است و این امنیت پایدار را مرهون لطف الهی ، تدابیر مقام معظم رهبری ، هوشیاری نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی و همچنین حضور و مشارکت مردمی هستیم.  
انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *