آیا بعد از تخلیه موقت آپارتمان، فرد ملزم به پرداخت شارژ ماهیانه است؟

۲۳ شهريور ۱۳۹۵ - ۰۳:۴۵:۰۲
کد خبر: ۲۲۰۲۹۵
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
ماده 4 قانون تملک آپارتمان‌ها می‌گوید: پرداخت هزینه‌های مشترک اعم از اینکه ملک مورد نظر مورد استفاده قرار گیرد یا نگیرد الزامی است، اما هزینه‌های جاری نباید از جانب فرد پرداخت شود.
به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی ، فردی حدود 1 سال است که آپارتمان خود را موقتا تخلیه کرده و هیچ گونه مصرفی از قبیل آسانسور برق و آب و... نداشته است،  سوال اینجا است که است که آیا در این مدت که  این فرد در آن واحد نبوده  و آنجا خالی بوده است شارژ ماهیانه به وی تعلق می‎گیرد یا خیر؟.

مصطفی سرخیل، یک حقوقدان در این باره اینگونه می‎گوید: سوال در مورد عدم استفاده از ساختمان به مدت یک سال است. در قسمت آخر ماده 4 قانون تملک آپارتمان‌ها می‌گوید: پرداخت هزینه‌های مشترک اعم از اینکه ملک مورد نظر مورد استفاده قرار گیرد یا نگیرد الزامی است.

بدیهی است هزینه‌هایی که به عنوان هزینه‌های جاری معروف هستند؛ مانند برق و آب نباید از جانب فرد پرداخت شود. ولی هزینه‌های مشترک که به اورشارژ (شارژ مالکین) معروف هستند باید پرداخت شوند. این موارد شامل هزینه‌هایی مانند اضافه کردن تاسیسات، تعمیرات تاسیسات، رنگ آمیزی و ... می‌شود.
رضا
|
-
|
۰۹:۰۹ - ۱۳۹۵/۰۶/۲۳
0
0
سلام بسيار جالب و در عين سادگى ظاهرى موردى است كه شايد خيلى از خانواده ها درگير آن باشند، چه خوبه كه هر روز يكى از اين موارد اجتماعى كه باعث فرهنگ سازى و بالا رفتن اطلاعات عامه مردم ميشه رو عنوان كنيد. تشكر
ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *