توئیتر از حذف حساب‌های کاربری حامی داعش خبر داد

۳۱ مرداد ۱۳۹۵ - ۰۶:۱۰:۰۱
کد خبر: ۲۱۱۸۴۰
مدیران شبکه اجتماعی توییتر از حذف مجدد هزاران حساب کاربری حامی گروه تروریستی داعش خبر داده‌اند. آنان می گویند از ماه فوریه تا به حال 235 هزار حساب کاربری از این دست را تعلیق کرده‌اند.
به گزارش گروه فضای مجازی به نقل از فارس، توییتر می‌گوید حساب هایی را تعلیق کرده که ارتباطشان با گروه داعش ثابت شده است و گردانندگانشان در زمینه حمایت از این گروه تروریستی ثابت قدم بوده اند.

توییتر تعداد کل حساب های کاربری حذف شده داعش از اواسط سال 2015 تا به حال را بالغ بر 360 هزار مورد عنوان کرده است. داعش در دو سالی که از گسترش فعالیتش می گذرد از شبکه های اجتماعی آمریکایی به طور گسترده ای برای تبلیغات و گسترش ایدئولوژی نفرت انگیز خود استفاده کرده و حملات غیرانسانی و وحشی گری هایش را به همین شیوه توجیه کرده است.

همچنین اعضای داعش از توییتر و فیس بوک برای عضوگیری و جذب جوانان ناآگاه و شستشوی ذهنی آنان استفاده کرده اند. بی توجهی مدیران این شبکه ها نسبت به استفاده روزافزون داعش از امکانات آنها تا زمان حملات تروریستی مرگبار پاریس ادامه یافت تا سرانجام بعد از این حملات، فشار افکار عمومی توییتر و فیس بوک را به تلاش جدی برای حذف حساب های کاربری داعش واداشت.

دولت اوباما در ماه جولای از کاهش 45 درصدی ترافیک توییتر در حمایت از داعش نسبت به دو سال قبل خبر داده بود. همچنین به ادعای آسوشیتدپرس، متوسط تعداد کاربران حامی داعش از 1500 نفر در سال 2014 به حدود 300 نفر در حال حاضر سقوط کرده است.

توییتر مدعی است برای شناسایی حساب های کاربری حامیان داعش هیچ الگوریتم منطقی وجود دارد و به این منظور به طور جدی از گزارش های ارسالی کاربران استفاده می شود.

/انتهای پیام/
: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *