عرضه اولیه هفتمین شرکت جدید در فرابورس

۱۶ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۴:۴۱:۳۶
کد خبر: ۲۰۶۳۸۱
دسته بندی‌: اقتصاد ، عمومی
امروز شرکت کوچک و فرابورسی دامداری تلیسه نمونه معرفی شد تا طی هفته جاری به عنوان هفتمین شرکت جدید عرضه اولیه شود.
به گزاش  گروه اقتصاد ،در پی درج نماد شرکت دامداری تلیسه نمونه در بهمن سال گذشته، امروز آخرین وضعیت مالی و عملیاتی این شرکت کوچک توسط مدیران اعلام می شود تا طی هفته جاری 10 درصد از سهام آن در بازار دوم معاملات فرابورس عرضه اولیه شود.
 
مسئولان فرابورس و سهامداران عمده این شرکت در نظر دارند روز دوشنبه جاری 10 درصد معادل 7 میلیون سهم را عرضه کنند.
 
این شرکت بعد از 6 شرکت فرابورسی کاغذ پارس، سرمایه مسکن الوند، حمل و نقل پارسیان ، انرژی امید تابان هور، سرمایه گذاری توسعه گوهران امید، آتیه داده پرداز و شرکت بورسی واسپاری ملت، هشتمین شرکت جدید در سال جاری بشمار می رود.
 
بر این اساس، "تلیسه" با سال مالی 29 اسفند ، در زیر گروه کشاورزی و خدمات دامپروری به جز دامپزشکی و در گروه زراعت و خدمات وابسته درج شده و دارای سرمایه اسمی 7 میلیارد تومانی است.
 
این شرکت که در مجمع سالانه 26 تیر اقدام به تصویب تقسیم سود 65 تومانی هر سهم کرده ، سود هر سهم سال مالی جاری 828 ریال پیش بینی کرده و طی سه ماه اول سال هم 242 ریال از این سود را محقق کرده است.
 
در ترکیب سهامداری "تلیسه" که از سال 64 تاسیس و دارای 153 نیروی انسانی ( تاشهریور سال گذشته ) است، گسترش کشاورزی و دامپروری فردوس پارس و بنیاد مستضعفان با مالکیت 51 و 34 درصدی به عنوان سهامداران اصلی حضور دارند.
 
انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *