شکارچی هفت "باقرقره" دستگیر شد

۱۳ مرداد ۱۳۹۵ - ۰۲:۴۰:۰۱
کد خبر: ۲۰۵۰۶۴
عامل شکار هفت باقرقره در تویسرکان پس از دستگیری و واریز جریمه به دادگاه معرفی شد.
به گزارش گروه جامعه ،عصر روز جمعه نیروهای یگان محیط زیست تویسرکان حین گشت و کنترل در مناطق آزاد این شهرستان، به حضور یک خودروی پژو پارس سفید رنگ در  مسیرهای فرعی مشکوک شدند.
 
رئیس اداره محیط زیست شهرستان تویسرکان در این باره گفت: محیط بانان این خودرو را متوقف و در جریان بازرسی از این خودرو لاشه هفت باقرقره، یک اسلحه شکاری تک لول و تعدادی فشنگ ساچمه زنی کشف و ضبط شد.
 
محمد کرمعلی گیلانه اظهار داشت: در این رابطه یک متهم بازداشت شده و پس از تشکیل پرونده به جرم شکار غیرمجاز جانوران وحشی به مراجع قضایی معرفی شد.
 
شکارچی متخلف روز یکشنبه مبلغ هفت میلیون ریال بابت ضرر و زیان وارده به محیط زیست ناشی از شکار غیرمجاز هفت باقرقره را به حساب دولت واریز و فیش مربوطه را به دادگاه ارائه کرد.

متهم علاوه بر پرداخت ضرر و زیان وارده به محیط زیست محیط زیست، در دادگاه به جرم صید و شکار غیرمجاز جانوران وحشی محاکمه شده و بر اساس ماده ۱۱ قانون شکار و صید به حبس از ۹۱ روز تا ۶ ماه و یا جزای نقدی از یک میلیون و پانصد هزار ریال تا سه میلیون ریال محکوم خواهد شد.
 
بر اساس ماده ۱۴ قانون شکار و صید اسلحه و ادوات کشف شده از متخلف تا اتمام رسیدگی به پرونده و تعیین تکلیف از سوی دادگاه، توقیف و در اختیار اداره محیط زیست است.

مقام قضایی می تواند با استناد به ماده مذکور و ماده ۲۱۵ قانون مجازات اسلامی نسبت به ابطال مجوز حمل سلاح کشف شده اقدام و دستور مصادره اسلحه های مربوطه به نفع دولت را صادر کند.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *