معماری خارق‌العاده یک موزه در چین +تصاویر

۰۷ مرداد ۱۳۹۵ - ۰۳:۱۰:۰۱
کد خبر: ۲۰۲۸۱۱
در سال ۲۰۰۸ در شهرستان Sichuan، زلزه ی مهیبی اتفاق افتاد که این فاجعه حدود ۱۸،۰۰۰ مفقود و ۷۰،۰۰۰ کشته را در پی داشت. به طوری که، یکی از بدترین بلایای طبیعی ثبت شد. لذا دانشکده معماری Tongji، تصمیم بر طراحی و ساخت یک بنای یادبود از این اتفاق داشت و بدین ترتیب، موزه زیر زمینی را در شکاف چشم اندازی طراحی نمود.
به گزارش گروه فضای مجازی به نقل از الف، در سال ۲۰۰۸ در شهرستان Sichuan، زلزه ی مهیبی اتفاق افتاد که این فاجعه حدود ۱۸،۰۰۰ مفقود و ۷۰،۰۰۰ کشته را در پی داشت. به طوری که، یکی از بدترین بلایای طبیعی ثبت شد. لذا دانشکده معماری Tongji، تصمیم بر طراحی و ساخت یک بنای یادبود از این اتفاق داشت و بدین ترتیب، موزه زیر زمینی را در شکاف چشم اندازی طراحی نمود.

دیوار های این مجموعه به شکل زاویه دار و فولادی ساخته شده و مسیر حرکتی جذابی را در دل زمین ایجاد کرده است. همچنین، در این مسیرهای حرکتی محصور، نیمکت هایی برای استراحت و تامل بازدیدکنندگان قرار داده شده است. این بنای یادبود در پنجمین سالگرد زلزله، در سال ۲۰۱۳ افتتاح شد و ورودی به آن نیز از طریق یک میدان عمومی و یا برج کوچک مجاور آن امکان پذیر است.

/انتهای پیام/
: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *