پاسخگویی به گزارش انگلیس در رابطه با وضعیت حقوق بشر در ایران

۰۵ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۷:۱۲
کد خبر: ۲۰۲۱۲۶
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
غریب آبادی به دنبال انتشار گزارش وزارت امور خارجه انگلیس درباره حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران، گفت: انگلیس کشور صالح و صادقی برای اظهار نظر درخصوص حقوق بشر نیست.
به گزارش گروه حقوقی و قضایی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، به دنبال انتشار گزارش وزارت امورخارجه انگلیس در خصوص وضعیت حقوق بشر در جمهوری اسلامی ایران در نیمه اول 2016، کاظم غریب آبادی، معاون امور بین الملل و همکاری های بین المللی قضائی ستاد حقوق بشر طی موضعگیری، با توجه به وضعیت اسفناک حقوق بشر در انگلیس، این کشور را کشور صالح و صادقی برای اظهار نظر درخصوص حقوق بشر ندانست.

غریب آبادی با اشاره به حمایت انگلیس از گروه های تروریستی در منطقه و رژیم های متجاوز و کودک کش و حمایت از آن ها در سازمان های بین المللی و همچنین اعمال تبعیض نسبت به مسلمانان در داخل کشور و دامن زدن به اسلام هراسی، اعلام کرد که ستاد حقوق بشر پاسخ تفصیلی به این گزارش، آماده کرده و به رسانه ها و افکار عمومی ارائه خواهد کرد و وضعیت حقوق بشر در انگلیس را نیز در آن تشریح خواهد کرد.

معاون ستاد حقوق بشر همچنین از برنامه این ستاد برای تدوین و ارائه گزارش سالانه وضعیت حقوق بشر در انگلیس در 1 ماه آینده خبر داد.
ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *