هتل‌ پیله‌ای شکل در مکزیک + تصاویر

۰۳ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۷:۳۰:۰۳
کد خبر: ۲۰۱۵۱۹
شرکت معماری Arqmov مکزیک 12 تفرجگاه سبز در ناحیه ساحلی "مایا بدر سیانکان" ساخته است.
به گزارش گروه فضای مجازی به نقل از ایسنا، ناحیه ساحلی "مایا بدر سیانکان" از میراث یونسکو محسوب شده و دارای تپه‌های مرجانی، خانه گیاه شاه‌پسند و جنگل‌های استوایی است. پروژه پیشنهادی Arqmov به گردشگران اجازه تجربه زندگی در طبیعت زیبای مکزیک را می‌دهد.

معماران این پروژه اظهار کردند: این طرح با هدف ارتباط با طبیعت و در واقع آشتی با طبیعت اجرا شده است.

هر یک از منازل پیله مانند شامل مکانی برای خواب و زندگی بوده و با پل‌های معلق به یکدیگر متصل هستند. هریک از این مکان‌ها در قسمت باریک شده به زمین متصل بوده و به علت حفاظت از طبیعت و حیوانات در حال انقراض همچون میمون عنکبوتی سیاه و خوک خرطوم‌دراز آمریکایی به این سبک انتخاب شده است.

سبک معماری این ساختمان‌ها هندسی و برگرفته از طبیعت همچون پیله، لانه، صدف، غارها و نقب‌هاست. استخر آبی آن نیز همچون لانه پرنده، میز پذیرش آن شبیه لانه مرغ مگس‌خوار، رستورانش شبیه حلزون و ساختمان چندمنظوره آن شکل لاک‌پشت است.

همچنین سیستم جمع‌آوری آب باران تامین‌کننده آب مصرفی و دارای انرژی تجدیدپذیر همچون انرژی خورشیدی و باد است.

معماران اظهار کردند: سیستم آبی ساختمان دارای چرخه کامل بوده و از سفره‌های آبی استفاده نخواهد شد. غذای مصرفی نیز طبیعی است و از مواد غذایی اطراف تهیه می‌شود که موجب بهبود سلامت افراد خواهد شد.


/انتهای پیام/
: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *