"پاکستان" مذاکرات مرزی با افغانستان را رضایت بخش خواند

۳۱ خرداد ۱۳۹۵ - ۲۳:۱۵:۰۱
کد خبر: ۱۸۸۲۱۳
دسته بندی‌: بین‌الملل- جهان ، عمومی
وزارت امور خارجه پاکستان با صدور بیانیه ای در خصوص نتیجه مذاکرات مرزی این کشور و افغانستان، اعلام کرد: این مذاکرات صبح امروز در اسلام آباد در فضایی صمیمی و مثبت برگزار شد و دو طرف خواستار حل و فصل مسالمت آمیز مسائل مرزی شدند.
به گزارش سرویس بین الملل در این بیانیه آمده است: در جریان مذاکرات مرزی دو کشور در اسلام آباد، برضرورت ایجاد مکانیسمی مناسب برای مشورت درخصوص مدیریت مسائل مرزی تاکید شد و همچنین اعلام شد که مدیریت موثر مرزی، عاملی حیاتی برای ارتقای صلح، مبارزه با تروریسم و تقویت روابط میان پاکستان و افغانستان است.
 
در نشست امروز در اسلام آباد همچنین توافق شد که موارد مطرح شده در این نشست، به اطلاع سران دو کشور هم برسد ضمن اینکه توافق شد وزیر امور خارجه افغانستان و مشاور نخست وزیر پاکستان در امور خارجی در حاشیه اجلاس سازمان همکاری شانگهای که روزهای پنجشنبه و جمعه هفته جاری در تاشکند برگزار خواهد شد، مذاکرات بیشتری درخصوص مسائل مرزی انجام دهند.

گذرگاه مرزی تورخم میان پاکستان و افغانستان از روز یکشنبه هفته گذشته به دلیل آتشباری های متقابل نیروهای دو کشور مسدود شده بود، از روز شنبه هفته جاری به روی مسافران دارای روادید و رانندگان خودروهای حامل کالا بازگشایی شد.

افغانستان به شدت با اقدامات اخیر پاکستان در مرز تورخم مخالف است. پاکستان درحال احداث موانعی در مرز تورخم است و اعلام کرده که هدف از این کار، مهار و کنترل ترددهای غیرقانونی و کمک به امنیت دو کشور است.
/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *