مهلت شش ماهه وارد کنندگان پس از ثبت سفارش/ سرنوشت شورلت ها چه می شود؟

۳۱ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۸:۰۱
کد خبر: ۱۸۸۰۷۱
دسته بندی‌: اقتصاد ، صمت و کشاورزی
اگر چه امکان واردات کالا تا شش ماه پس از ثبت سفارش وجود دارد اما هنوز واردات ۲۰۰ خودرو شورلت با وجود ثبت سفارش در ابهام است.
به گزارش ، واردات خودرو همواره در کشور با فراز و نشیب‌های بسیاری همراه بوده، گاهی لیستی به اسامی مجاز ثبت سفارش اضافه می‌شود و گاهی از فهرست خودروهای وارداتی کم می‌شود.

اگر چه گفته می‌شود در پشت پرده این بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌ها منفعت بسیاری برای افراد خاص پنهان شده است اما می‌توان گفت برخی از واردکنندگان نیز در این بین ضررهای بسیاری متحمل می‌شوند.

در حالی که در فهرست خودروهای مجاز وارداتی  خودروهای شورلت برای سال ۹۵ وجود داشت در آخرین اقدام این خودروها از فهرست خودروهای وارداتی مجاز حذف شد.

بر اساس این گزارش واردات خودروهای آمریکایی نیز ممنوع شد و معاون سازمان توسعه تجارت در گفت و گو با گروه اقتصاد خبر از ثبت سفارش بیش از ۲۰۰ خودرو شورلت و برگشت آنها به مقصد کره داد.

وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی و دستور صریح وزیر صنعت در رابطه با ممنوعیت واردات خودروهای آمریکایی به کشور گفت: ارزش ۲۰۰ خودروی ثبت سفارش شده نزدیک به هفت میلیون دلار است.

این ممنوعیت در حالی است که افخمی راد رئیس سازمان توسعه تجارت در گفت و گو با میزان با اشاره به مهلت ۶ ماه واردات کالا پس از ثبت سفارش گفت: واردات کالا تا شش ماه پس از ثبت سفارش مجاز است و مشکلی ندارد.

وی با اشاره به واردات خودرو از آمریکا گفت:شورلت‌های ثبت سفارش شده از مبدأ آمریکا نیستند و مبدأ آنها کره است.

به گزارش میزان باید دید که ۲۰۰ شورلت آمریکایی آیا اجازه ورود به کشور را پیدا می‌کنند یا خیر چرا که به طور رسمی ثبت سفارش شده‌اند و تنها در انتظار اجازه ورود به کشور هستند.

البته نباید از این نکته نیز غافل شده که این صدور این بخشنامه‌های  لحظه‌ای موجب تنش در بازار می‌شود و با توجه به سدهای پیش پای وارد کنندگان در واردات برخی خودروها قیمت‌های نجومی این خودروها پس از ورود به بازار ایران امری بعید نخواهد بود.
ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *