86 درصد خدمات ثبتی در سال ۹۴ الکترونیکی صادر شد

۱۱ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۸:۴۷
کد خبر: ۱۸۰۱۹۶
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
تویسرکانی گفت: 86 درصد خدمات در سال ۹۴ از طریق سیستم‌های الکترونیک صادر شده است.
86 درصد خدمات در سال ۹۴ از طریق سیستم‌های الکترونیک صادر شده استبه گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی ، احمد تویسرکانی رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در بازدید رئیس قوه قضائیه از اداره ثبت شرق تهران با ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته در سال گذشته، گفت: 86 درصد خدمات در سال ۹۴ از طریق سیستم‌های الکترونیک صادر شده است.

وی افزود: امروز بعد از ابلاغ قریب ۱۳میلیون سند مالکیت جدید صادر شده است و حتی یک سند مالکیت متعارض صادر نشده است.

تویسرکانی ادامه داد: در این واحد ثبتی مشکلاتمان بیشتر بود و از این بابت از رئیس قوه قضائیه عذرخواهی می کنم، متأسفانه ما گرفتار آسیب‌های فراوانی بودیم ودر این فرصت کم در مقام برشمردن آنها نیستم.

رئیس سازمان ثبت اسناد واملاک کشور گفت: سازمان ثبت سازمانی است که همه مردم با آن مرتبط هستند و با وجود اینکه ما گرفتار آسیب‌های فروانی بودیم خوشبختانه با راهنمایی‌های ریاست قوه قضائیه و حمایت‌های وی، علیرغم محدویت منابع، امکانات و نیروی انسانی توانسته‌ایم در جهت اصلاح و ارتقا حرکت کنیم و حمایت‌های رئیس قوه قضائیه و نگاه کارشناسانه‌ای که در  حوزه استفاده از فناوری‌های نوین داشتند، همیشه کمک کار ما بوده است.

وی افزود: توانسته‌ایم با وجود صدها میلیون سابقه و صدها هزار پرونده که در گذر زمان درحال پوسیدگی بود با حمایت‌های رئیس قوه قضائیه به سمت ارتقا حرکت کنیم، ما در حوزه‌های اداری و حوزه‌های دیگر نیازمند افزایش بهره وری هستیم، این در حالی است که سازمان ثبت با همان منابع محدود و کم بحمدالله توانسته رضایت نسبی برای مردم ایجاد کند.

تویسرکانی گفت: امروز قوه قضائیه مفتخر است که با مدیریت توانمند رئیس قوه قضائیه در حوزه‌هایی که مرتبط با مراجع بین المللی است، پیشی گرفته و در بین دستگاه‌های اجرایی ذیربط که در حوزه بهبود فضای کسب و کار است سازمان ثبت اسناد پیشتاز است و در ارزیابی‌های بانک جهانی سی تا چهل رتبه از بعضی از دستگاه ها جلوتر است.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با بیان اینکه راه ارتکاب جرائم اسناد و جعل هویت بسته شده است، گفت: در گذشته ممکن بود به راحتی یک دفتر اسناد مخدوش شود که در حال حاضر این موارد اسکن شده است و اسکن دفترها تطبیق داده شده است.

وی گفت: قریب 300 میلیون سابقه در ثبت سند در دفترخانه‌ها، 90 سال سابقه در ثبت شرکت‌ها، در حوزه ثبت املاک یکصد سال سابقه داریم و امروز با حمایت‌های رئیس قوه قضاییه کل پرونده‌های ثبتی و بایگانی های سازمان ثبت تصویربرداری می‌شود که بخش اعظمی از این کار صورت گرفته است.

تویسرکانی در پایان گفت: انشاء الله بتوانیم گردش پرونده‌های فیزیکی را حذف کنیم و تمامی آن را به شکل الکترونیک انجام دهیم.
ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *