فیلم های سینمایی شبکه یک در ایام رحلت امام خمینی (ره)

۱۰ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۷:۰۰:۰۲
کد خبر: ۱۷۹۹۶۴
دسته بندی‌: فرهنگی ، عمومی
در ایام رحلت امام خمینی (ره) شبکه یک سیما فیلم هایی را برای مخاطبانش تدارک دیده که جزئیات آن را در متن زیر می خوانید.
به گزارش گروه فرهنگی ، فیلم های سینمایی برکت به کارگردانی مهدی بشکوفه، کیلومتر 14 به کارگردانی جواد افشار، ستاره باران به کارگردانی بهمن زرین پور و استرداد به کارگردانی علی غفاری از شبکه یک پخش می شود.

به گزارش روابط عمومی شبکه یک، فیلم برکت به کارگردانی مهدی بشکوفه که پنجشنبه شب ساعت 22 پخش می شود داستان خاتون که یگانه پسرش در جنگ به شهادت رسیده است، به رسم سالهای جنگ و برای نذر، هر سال در سالگرد ارتحال امام (ره) نان می پزد و در مراسم ارتحال نانها را میان زائران و عزاداران توزیع می کند. اما مدتی است که سخت بیمار شده و توان پختن نان و شرکت در مراسم را ندارد و اطرافیان نیز نمی خواهند که او بداند که زمان ارتحال گذشته است. ولی خاتون از تغییرات فصلی متوجه موضوع شده است و با پختن نان در یک زمان مناسب به همراه بقچه ای از نان راهی زیارت مرقد امام (ره) می شود. اما در میان را ه به دلیل وخامت حالش از سفر باز می ماند. ااما بقچه نان به سفر خود و رسیدن به مرقد امام (ره) ادامه داده و در پایان پس از طی داستانهای مختلف به مقصد رسیده و ادای دین و نذر خاتون فراهم می گردد.

فیلم کیلومتر 14  روز جمعه 14 خرداد ، حدود ساعت 16 پخش می شود خلاصه داستان آن از این قرار است: سعید سرخورده بخاطر پشیمانی از خلافهای گذشته اش به همراه دایی پیرخود به مرقد امام( ره) می رود.دایی قرار است در مرقد امام ره به کاروانی که پس برگزاری مراسم سالروز ارتحال امام ره راهی کربلاست بپیوندد. سعید طی ماجرا هایی با افرادی روبرو می شود که هر کدام از جایی برای برپایی این مراسم آمده اند. حضور در کنار آنها آغاز مسیر تازهای در زندگی اوست.

فیلم ستاره باران به کارگردانی بهمن زرین پور و بازی عبدالرضا اکبری و قاسم افشار، نیز 9 صبح روز شنبه 15 خرداد پخش می شود این فیلم به ماجرای قیام پانزده خرداد و وقایع پس از دستگیری حضرت امام خمینی (ره) اختصاص دارد.

داستان فیلم استرداد که روز شنبه ساعت 16 پخش می شود به موضوع غرامت جنگی اشاره دارد که قرار بود توسط انگلستان امریکا و شوروی برای جنگ جهانی دوم به ایران داده شود و مربوط به مقطع زمانی 1332 است. این فیلم یک درام تاریخی درباره وقایع جنگ جهانی دوم و مسائلی است که پای نیروهای متحدین و متفقین را به ایران باز کرد و در آن به ماجرای پرداخت غرامت به ایران اشاره می شود.
ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *