تشریح دوره آموزشی بررسی مقررات انتظامی قضات ویژه کارآموزان قضایی

۰۲ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۵:۰۰:۰۲
کد خبر: ۱۷۶۴۷۱
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، عمومی
محمدی گفت: دوره آموزشی بررسی مقررات انتظامی قضات ویژه کارآموزان قضایی در استان اصفهان تشریح شد.
تشریح دوره آموزشی بررسی مقررات انتظامی قضات ویژه کارآموزان قضاییبه گزارش گروه حقوقی و قضایی به نقل از روابط عمومی دادگستری کل استان اصفهان، ابراهیم محمدی، معاون منابع انسانی دادگستری استان و مسئول واحد نظارت و ارزشیابی قضات استان اصفهان گفت: دوره آموزشی بررسی مقررات انتظامی قضات ویژه کارآموزان قضایی در استان اصفهان تشریح شد.

وی افزود: با عنایت به نقش محوری قضات در تحقق دادرسی منصفانه، قوه قضاییه تلاش دارد تحقق دادرسی عادلانه را به شکلی تضمین نماید که همگان به نحو برابر از استقلال، بیطرفی، سلامت و شایستگی در دادرسی ها بهره مند شده و وجود آن را احساس نمایند.

وی اضافه کرد: این هدف تنها با به کار بستن قوانین عادلانه و قضات شایسته قابل دسترس نیست، بلکه نظارت صحیح نیز لازمه تحقق آن است.

معاون منابع انسانی دادگستری استان بازرسی از عملکرد قضات و نظارت بر رفتار آنان را منوط به پیروی از اصول خاصی دانست و خاطرنشان ساخت: در قانون نظارت بر رفتار قضات و آیین نامه های مربوطه این اصول و مقررات درج شده است.

مسئول واحد نظارت و ارزشیابی قضات استان تصریح کرد: در همین راستا دوره آموزشی بررسی مقررات انتظامی قضات برای کارآموزان قضایی و قضات آزمایشی استان اصفهان با حضور آقای رنجبر، معاون دادسرای انتظامی در امور نظارت و ارزشیابی قضات تشکیل و قوانین مربوطه تشریح شد.

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *