هنرمندان «فصل شیدایی» با «فصل وصل» به باغ موزه دفاع مقدس می آیند

۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۰:۰۱
کد خبر: ۱۷۴۸۶۰
عوامل نمایش «فصل شیدایی» که با این اثر، عنوان مهمترین رویداد هنری سال ۹۴ در جشن هنر انقلاب اسلامی حوزه هنری را از آن خود کردند، نمایش جدید «فصل وصل» را تا پایان ماه مبارک رمضان روی صحنه می برند.
به گزارش گروه فرهنگی ، مرکز مُهنا در پروژه پیش روی خود تصمیم گرفته به سمت تولید کارهای نو پیش برود و نمایش میدانی و چندرسانه ای «فصل وصل» به کارگردانی سعید اسماعیلی با همین دیدگاه با حمایت معاونت امور فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران به مدت 45 شب روی صحنه خواهد رفت.

مرحله پیش تولید این نمایش از هفته های گذشته شروع شده و اجرا از سوم خرداد ماه همزمان با روز مقاومت، ایثار و پیروزی در باغ موزه دفاع مقدس، آغاز می شود.

«فصل وصل» از چهار فصل تشکیل شده و با دوران صدر اسلام آغاز می شود؛ در این آیتم جاهلیت قبل از اسلام و زنده به گور کردن دختران با جاهلیت مدرن و کودک کشی آل سعود در بحرین پیوند می خورد و سپس به داستان بعثت پیامبر، مباهله و سرانجام غدیر خم ختم می شود.

در ادامه این نمایش با ورود به دوران معاصر، مبارزات شهید جهان آرا در دوران پیش از انقلاب تا به پیروزی رسیدن نهضت به تصویر کشیده می شود و یادی از ماجرای حمله به خرمشهر و مقاومت مردم غیور این منطقه خواهد شد.

سپس نمایش به عملیات بیت المقدس و آزادسازی خرمشهر می پردازد و در این بخش ها از شهدای خرمشهر یاد می شود.

فصل سوم به مقاومت مدافعان حرم در مقابل حملات داعش در حرم حضرت رقیه (س) اختصاص دارد و در این فصل روضه حضرت زینب نیز اجرا می شود.

فصل پایانی «فصل وصل» مربوط به دوران آخرالزمان، و به مباحثی چون گسترش شبکه های ماهواره ای، هجمه به اسلام و اسلام هراسی پرداخته می شود تا کار با رسیدن به فصل ظهور حضرت به پایان می رسد.

این نمایش از دوشنبه سوم خرداد به مدت 45 شب، هر شب ساعت 21 در باغ موزه دفاع مقدس روی صحنه می رود و مثل دیگر اجراهای این گروه ورود مردم برای تماشای نمایش آزاد و رایگان است.
اثر قبلی این گروه با نام «فصل شیدایی» در جشن هنر انقلاب اسلامی به عنوان مهمترین رویداد هنری سال ۹۴ شناخته شد.

«فصل وصل» تولید مرکز هنرهای نمایشی انقلاب اسلامی مُهنا به مدیریت علیرضا کوهفر، با کارگردانی سعید اسماعیلی و روایت رسالت بوذری همراه است. باغ موزه دفاع مقدس، ناحیه مقاومت بسیج جماران و سازمان هنری رسانه ای اوج در تولید این پروژه همکاری داشته اند.
ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha