خودروهای شورلت برگشت خوردند

۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۰۹:۴۷:۱۰
کد خبر: ۱۷۱۲۴۹
دسته بندی‌: اقتصاد ، عمومی
کرباسیان با اشاره به واردات خودورهای شورلت آمریکایی گفت: این خودروهای تولید كره جنوبی با وجود ثبت سفارش، به دلیل ممنوعیت ورود، وارد كشور نشدند.
به گزارش،مسعود کرباسیان رئیس كل گمرك جمهوری اسلامی ایران گفت: مطابق بخشنامه ارسالی و ابلاغ شده به گمركات كشور، دستگاه های ایكس ری باید 24 ساعته فعال باشند.

به گفته وی، تصاویر این دستگاه ها حتی در تهران و دفتر رئیس كل گمرك ایران نیز قابل رویت است و این عكس ها به مرزهای خروجی نیز ارسال می شوند.

كرباسیان خاطرنشان كرد: گمرك در نظر دارد با افزایش تعداد این دستگاه ها، امنیت بیشتری را در مبادی ورودی و خروجی كشور فراهم كند، اما این دستگاه ها بجز در موارد خراب شدن به هیچ وجه خاموشی نداشته و اگر چنین مساله ای گزارش شود، با خاطیان برخورد قانونی می شود.

رئیس كل گمرك ایران با اشاره به پدیده قاچاق كالاها به كشور گفت: كالاهایی كه ممنوعیت شرعی و قانونی ندارند، بطور عمده از دریاهای جنوب كشور وارد می شوند كه وسعت و گستردگی زیادی دارد.

وی با اشاره به اعمال تحریم ها و فشارهای اقتصادی آمریكا و غرب در سال های گذشته، یادآور شد: شرایط گمرك در آن روزها به گونه ای بود كه حتی اسناد معتبر نیز در قبال كالاهای وارداتی ارائه نمی شد.

به گفته این مقام مسئول، گمرك در آن زمان به انجام گواهی استاندارد، بررسی نوع كالاها، رویت گواهی مبدا، دیدن محتوای كانتینرها با دستگاه های ایكس ری و ... می پرداخت؛ این در حالی بود كه همان زمان تریلرها و كامیون ها در كشورهای اروپایی با سرعت از مرزها می گذشتند.

كرباسیان خاطرنشان كرد: در چند سال گذشته سازمان ملی استاندارد با انجام سرمایه گذاری مناسب، شركت های همكار خوبی را به خدمت گرفته و كنترل و ارزیابی الكترونیكی كالاهای وارداتی از بسیاری مشكلات موجود كاسته است.

وی با اشاره به واردات خودورهای شورلت آمریکایی گفت: این خودروهای تولید كره جنوبی با وجود ثبت سفارش، به دلیل ممنوعیت ورود، وارد كشور نشدند.
ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *