افتتاح بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز ، پالایش و پتروشیمی

10:46 - 16 ارديبهشت 1395
کد خبر: ۱۶۹۶۹۷
دسته بندی: اقتصاد ، اقتصاد ایران
معاون وزیر نفت با بیان اینکه با ابلاغ مصوبه سوختی مجلس مقدمات اجرایی آن فراهم خواهد شد گفت: در نمایشگاه امسال با مشارکت شرکت کنندگان شرکت های داخلی و خارجی قصد دارند محصولات مورد نیاز صنعت نفت که تولید داخلی ندارند در کشور تولید کنند.
افتتاح بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز ، پالایش و پتروشیمی
به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد ،رکن الدین جوادی در حاشیه افتتاح بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز ، پالایش و پتروشیمی اظهار کرد: برگزاری نمایشگاه سال جاری تفاوت بسیاری با نمایشگاه های سال گذشته دارد که تعداد شرکت کنندگان خارجی نسبت به سال گذشته 64 درصد افزایش یافته و برخی از کشورها چون کانادا و استرالیا برای اولین بار در این نمایشگاه شرکت کرده اند.

وی با بیان اینکه 850 شرکت خارجی و 1000 شرکت ایرانی در این نمایشگاه شرکت کرده اند یادآور شد: امید است با توجه به شرایط جدید شرکت ایرانی و خارجی با یکدیگر همکاری مناسب داشته و دانش، فناوری، علم و تکنولوژی بین شرکت ها منتقل شود.

مدیر عامل شرکت ملی نفت بیان کرد: در این نمایشگاه برنامه ریزی شده تا شرکت های خارجی و ایرانی با مشارکت یکدیگر محصولات مورد نیاز صنعت نفت که تولید داخلی ندارند را تولید کرده و کشور در این زمینه به خودکفایی برسد.

معاون وزیر نفت در پایان گفت: قبل از تصویب مصوبه سوختی مجلس نظرات وزارت نفت در رابطه با این موضوع به مجلس ابلاغ شد و با توجه به ابلاغ این مصوبه دولت وزارت نفت مقدمات اجرایی شدن آن را فراهم خواهد کرد.

به گزارش ،در مراسم افتتاح بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز ، پالایش و پتروشیمی مرضیه شاهدایی مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران در کنار رکن الدین جوادی مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران حضور دارد.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *