تیراندازی مرگبار عروسی را به عزا تبدیل کرد +عکس

۲۴ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۴:۴۶:۰۱
کد خبر: ۱۵۹۲۵۳
شليك گلوله از اسلحه غير مجاز پسر عموی عروس، يكي از اقوام داماد را به کشتن داد و مراسم عروسي به عزا تبديل شد.
به گزارش گروه فضای مجازی ، شليك گلوله از اسلحه غير مجاز پسر عموی عروس، يكي از اقوام داماد را به کشتن داد و مراسم عروسي به عزا تبديل شد.

 این حادثه در یکی از روستاهای شهرستان جیرفت رخ داد.

تیراندازی مرگبار عروسی را به عزا تبدیل کرد
 
تفنگ‌های مختلف با فشنگ‌های واقعی جنگی و شکاری آن هم در دست نوجوانان و جوانانی که سرشار از هیجان هستند، زنگ خطری است که گاهی اوج شادی خانواده عروس و داماد را به ماتم و عزا تبدیل می‌کند.

 در گذشته دور به سبب وجود جامعه قبیله‌ای، تفنگ همواره جزو لاینفک این نوع زندگی بود و وسیله‌ای برای دفاع از جان و مال و ناموس افراد به شمار می‌رفت؛ اما امروزه این وسیله دفاعی به موضوعی خطرآفرین به‌خصوص در جشن‌های عروسی تبدیل شده است.

بار دیگر جشن شادی يك زوج جوان با رسمي غلط به عزا تبدیل شد و سرنوشت این زوج را نیز تحت‌تاثیر قرار داد.

 روز یکشنبه در روستای اکبرآباد بخش اسماعیلیه جیرفت یکی از اقوام داماد  حین اجرای پایکوبی سلاح شکاری خود را مسلح کرده که در پی آن پسر عموی عروس را طعمه گلوله خود مي‌كند.

پسر عموی عروس بر اثر این شلیک از ناحیه قلب مورد اصابت گلوله سلاح شکاری (دست‌ساز) غیر مجاز قرار گرفت و جان باخت.
تیراندازی مرگبار عروسی را به عزا تبدیل کرد

هشدار دادستان جیرفت  به دارندگان سلاح‌های غیر مجاز
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان جیرفت با اشاره به اینکه برخی در مراسم‌های عروسی با سلاح‌های غیر مجاز تیراندازی می‌کنند، ابراز داشت: باید با جدیت از این مسأله جلوگیری شود؛ چرا که به‌دلیل این رویدادها شاخص‌های ناامنی افزایش می‌یابد و بر تمام مسايل شهرستان تاثیر می‌گذارد.

رستمی خاطرنشان کرد: باید دهیاران و بخشداری‌هایی که اتفاقات در حوزه آنها روی می‌دهد مورد بازخواست قرار گیرند و اگر مقصر نیروی انتظامی باشد، باید بررسی و برخورد شود. وی ادامه داد:  جلوگیری از هرگونه تیراندازی که موجب اخلال در نظم و امنیت جامعه ‌شود، ضروری است و اقداماتی باید برای برگرداندن امنیت به مردم صورت گیرد و آنها زیر سایه امنیت قرار گیرند.

وی بیان داشت: دستورات قضائی به تمام نیروهای امنیتی و انتظامی داده شده و هیچ کوتاهی در این زمینه صورت نگرفته است و تمام مسئولان ذیربط باید پاسخگوی مردم باشند.  دادستان عمومی و انقلاب شهرستان جیرفت با اشاره به وجود سلاح‌های غیر مجاز تصریح کرد: افرادی که داوطلبانه سلاح‌های خود را تحویل دهند، مورد عطوفت اسلامی قرار می‌گیرند و با افرادی که سلاح‌های آنها توسط نیروهای انتظامی و امنیتی گرفته شود به‌شدت برخورد می‌شود.

وی افزود: مردم افرادی را که مسلح هستند و فرهنگ استفاده از سلاح را ندارند به دستگاه قضائی معرفی کنند. این دستگاه اجازه نمی‌دهد که برخی امنیت مردم را به مخاطره بیندازند.

در سال‌های گذشته این چندمین موردی است که سبب حادثه شده است و خانواده‌های زیادی را داغدار و جشن‌های فراوانی را نیز به جدایی و عزا تبدیل كرده است که لازم است علاوه بر فرهنگسازی مسئولان، مردم و خانواده‌ها نیز پیشقدم شوند تا جلوی این‌گونه افراد گرفته شود كه دیگر شاهد چنین حوادث ناگواری نباشیم.

منبع: روزنامه شهروند

/انتهای پیام/
: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *