ظرفیت پایتخت چند سال پیش تکمیل شده است

13:32 - 14 تير 1393
کد خبر: ۱۵۷
دسته بندی: جامعه ، عمومی
رییس کمیته محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران با تأکید بر اینکه ظرفیت پایتخت چند سال پیش تکمیل شده و این کلان شهر بیش از این تحمل بارگذاری‌های جدید را ندارد، گفت: منابع طبیعی تهران محدود است و دیگر ظرفیت این میزان ساخت و ساز و تمرکز جمعیت را ندارد.

: رییس کمیته محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران با تأکید بر اینکه ظرفیت پایتخت چند سال پیش تکمیل شده و این کلان شهر بیش از این تحمل بارگذاری‌های جدید را ندارد، گفت: منابع طبیعی تهران محدود است و دیگر ظرفیت این میزان ساخت و ساز و تمرکز جمعیت را ندارد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی محمد حقّانی افزود: محدودیت منابع موجب شده تا امروز بسیاری از شهروندان تهرانی با مشکلاتی همچون ترافیک و آلودگی هوا دست و پنجه نرم کنند و پیروی از قانون بر مبنای استانداردهای موجود و مبتنی بر طرح جامع و طرح تفصیلی، می‌تواند بسیاری از مسائل و مشکلات فعلی شهر تهران را حل و فصل کند.

وی با اشاره به اینکه با اجرای طرح جامع و طرح تفصیلی، حداقل مشکل جدیدی به کلکسیون مشکلات تهران که کمر آن زیر بار تراکم جمعیت خم شده اضافه نمی‌شود، تأکید کرد: تشدید ساخت و ساز در ‌‌نهایت به افزایش جمعیت منجر شده و باعث محدودیت در خدمات رسانی به شهروندان می‌شود.

رییس کمیته محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران در پایان با تأکید بر وظیفه نظارتی شورا، خاطرنشان کرد: تمامی اعضای شورای شهر فارغ از هر گونه گرایش سیاسی، به این باور مشترک رسیده‌اند که نسبت به تقویت نقش نظارتی شورا اهتمام جدی داشته باشند.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *