امکان حمله هواپیماهای اسرائیلی به ایران صفر خواهد شد

۱۷ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۴:۴۵:۳۶
کد خبر: ۱۵۶۳۹۷
دسته بندی‌: سیاست ، گزارش و تحلیل
کارشناس و تحلیلگر مسائل سیاسی گفت: اس-300 (همانگونه که منابع صهیونیستی خود نیز اذعان کرده اند) امکان حمله هواپیماهای اسراییلی به ایران را تقریبا صفر خواهد کرد اما هنوز هیچ سامانه دفاع موشکی وجود ندارد که بتواند حتی 10 درصد از قدرت ضربه موشکی ایران به رژیم صهیونیستی بکاهد.
هیچ سامانه دفاع موشکی وجود ندارد که بتواند حتی 10 درصد از قدرت ضربه موشکی ایران به رژیم صهیونیستی بکاهدبه گزارش گروه سیاسی ، مهدی محمدی کارشناس و تحلیلگر مسائل سیاسی در یادداشتی نوشت:

روسیه اعلام کرده است نخستین محموله اس -300 به مقصد ایران این هفته بارگیری می شود. برای ارزیابی تاثیر این موضوع بر موازنه نظامی در منطقه، باید کارایی اس-300 را در دفع یک حمله هوایی از سوی اسراییل به ایران، با کارایی سامانه های دفاع موشکی مانند «فلاخن داوود» یا «گنبد آهنین» در مقابله با حمله موشکی ایران به اسراییل، مقایسه کرد.

اس-300 (همانگونه که منابع صهیونیستی خود نیز اذعان کرده اند) امکان حمله هواپیماهای اسراییلی به ایران را تقریبا صفر خواهد کرد اما هنوز هیچ سامانه دفاع موشکی وجود ندارد که بتواند حتی 10 درصد از قدرت ضربه موشکی ایران به رژیم صهیونیستی بکاهد. از این جنبه، ورود اس-300 به ایران تاثیری بسیار قابل توجه بر توانایی رقیبان منطقه ای ایران در استفاده از لفاظی های نظامی برای پیشبرد پروژه های منطقه ای شان خواهد گذاشت.  
ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *