کلاهبردار شبکه‌های اجتماعی استان مرکزی دستگیر شد

۱۴ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۶:۴۱:۱۵
کد خبر: ۱۵۴۹۴۲
رئیس پلیس فتا استان مرکزی گفت: فردی که تحت عنوان تبلیغ محصولات در شبکه‌های اجتماعی اقدام به کلاهبرداری اینترنتی از کاربران می‌کرد در عملیات پلیس فتا استان دستگیر شد.
به گزارش گروه جامعه ، به نقل از معاونت اجتماعی نیروی انتظامی استان مرکزی، سرگرد مصطفی نوروزی رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان مرکزی با اشاره به دستگیری کلاهبردار شبکه‌های اجتماعی در استان اظهار داشت: مدتی پیش شهروند اراکی با ارائه برگ شکوائیه‌ای به پلیس فتا اعلام داشت به منظور تبلیغ و فروش محصولات تولیدی پس از مراجعه به یک صفحه از شبکه‌های اجتماعی، درخواست درج آگهی فروش محصولات خود را به مالک صفحه ارائه می‌دهد.

وی افزود: در صحبت‌های انجام شده بین شاکی و مالک صفحه، قیمت صفحه توافق شده و در مرحله نخست، مالک صفحه مبلغ دو میلیون ریال از شاکی دریافت می‌کند که بعد از آن هیچ‌گونه اقدامی برای تبلیغ محصول انجام نمی‌گیرد.

سرگرد نوروزی تصریح کرد: با توجه به اظهارات شاکی، تحقیقات تخصصی کارشناسان پلیس فتا آغاز شد و در مدت زمانی کوتاه، متهم که ساکن یکی از استان‌های همجوار بود، شناسایی شد.

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان مرکزی خاطرنشان کرد: با هماهنگی دستگاه قضایی تیمی از ماموران انتظامی به محل سکونت متهم اعزام شدند و وی را دستگیر و برای تکمیل تحقیقات به پلیس فتا استان انتقال دادند.

سرگرد نوروزی بیان داشت: در بازرسی از محل سکونت این فرد، نیز تجهیزات و ادوات رایانه‌ای نیز که برای اعمال مجرمانه استفاده می‌شد کشف شد.

وی عنوان کرد: با ادامه بازجویی‌های انجام شده، متهم به چندین فقره کلاهبرداری در شبکه‌های اجتماعی اعتراف کرد که ادامه تحقیقات تکمیلی از وی همچنان ادامه دارد.

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان مرکزی از شهروندان خواست به منظور جلوگیری از هرگونه سوء‌‍استفاده، مخاطرات فضای مجازی را جدی گرفته و در این فضا به هر کسی اعتماد نکنند.

17 سارق در استان مرکزی دستگیر شد

معاون عملیات فرماندهی انتظامی استان مرکزی گفت: در عملیات پلیس استان، 17 سارق دستگیر و  48 فقره انواع سرقت از آنان کشف شد.

سرهنگ سیامک قاسمی با اشاره به دستگیری 17 سارق در روز 13 فروردین گفت:‌ روز سیزدهم فروردین‌ماه با توجه به اینکه بسیاری از شهروندان منازل خود رابه منظور حضور در طبیعت خالی گذاشته بودند طرح ویژه پلیس استان در راستای پیشگیری از سرقت به مرحله اجرا گذاشته شد.

سرهنگ قاسمی خاطر نشان کرد:‌ در بازجویی‌های مقدماتی از افراد دستگیر شده  48 فقره انواع سرقت کشف که تحقیقات تکمیلی از سارقان در حال پیگیری است.

معاون عملیات فرماندهی انتظامی استان مرکزی تصریح کرد: از شهروندان درخواست می‌شود با توجه به هشدارها و توصیه‌های پلیس از ارائه گزارش ها و اطلاعات خود به مرکز فوریت های پلیس 110 در پیشگیری از هر گونه ناهنجاری اجتماعی غفلت ننمایند.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *