احداث بزرگترین باغ فرهنگی و هنری کشور در عباس آباد

12:59 - 14 تير 1393
کد خبر: ۱۵۱
: مدیرعامل شرکت نوسازی عباس آباد از تخریب ساختمان سابق پلیس تهران در منطقه عباس آباد و تبدیل فضای آن به بزرگترین باغ هنری کشور خبر داد.
به گزارش ، پس از سال ها انتظار در نهایت عملیات تخریب ساختمان سابق پلیس در اراضی عباس آباد آغاز شد تا پس از خداحافظی با این ساختمان، فضای لازم برای احداث بزرگترین باغ هنری کشور در این منطقه مهیا شود.
اردشیر نوریان ضمن بیان این مطلب خاطرنشان کرد: بر اساس طرح جامع عباس آباد این منطقه یک پهنه سبز فرهنگی است و احداث فضاهای فرهنگی و هنری به جای ساختمان های دولتی و حکومتی در همین راستا انجام می شود.
به گفته وی تخریب ساختمان سابق پلیس در نتیجه رایزنی گسترده و همکاری نیروی انتظامی صورت می گیرد و همزمان با آن عملیات اجرایی ساخت بزرگترین باغ فرهنگی و هنری کشور در دستور کار مدیریت شهری قرار گرفته است.
مدیرعامل شرکت نوسازی عباس آباد با اشاره به تعریف کاربری پهنه های منطقه عباس آباد در طرح جامع این اراضی تصریح کرد: بر اساس طرح جامع در ادامه احداث پروژه باغ هنر قرار است در این قسمت دریاچه، باغ نمایش و تالار شهر در مجاورت پانارومای بیت المقدس احداث شود که این مجموعه با مساحتی در حدود 70 هزار متر مربع بزرگترین مجموعه فرهنگی و هنری کشور خواهد بود.
نوریان یادآور شد: ساختمان سابق پلیس 14 هزار متر مربع مساحت دارد و عملیات تخریب آن هم اکنون با استفاده از چند تیم حرفه ای و در ادامه ساماندهی جداره های این منطقه انجام می شود و پس از آن ضمن محوطه سازی و ایجاد دسترسی های جدید، فضای سبز ویژه ای هم در حاشیه شمالی بزرگراه همت ایجاد خواهد شد.

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *