اروپای متمدن‌نما حامی اسرائیل غاصب است

13:39 - 31 تير 1393
کد خبر: ۱۴۰۳
دسته بندی: حقوق و قضا ، قضایی
خبرگزاری میزان: جلسه هیات عمومی کیفری اصراری دیوان عالی کشور به ریاست آیت الله محسنی گرکانی و با حضور قضات عالیرتبه دیوان عالی تشکیل و جنایات رژیم غاصب صهیونیستی و حامیان آنها محکوم شد.
: جلسه هیات عمومی کیفری اصراری دیوان عالی کشور به ریاست آیت الله احمد محسنی گرکانی رئیس این دیوان، صبح سه شنبه 31 تیر 1393، با حضور  قضات عالیرتبه دیوان عالی تشکیل و جنایات رژیم غاصب اسرائیل و حامیان آنها محکوم شدند.

به گزارش ، رئیس دیوان عالی کشور در این جلسه با اشاره به اینکه ایمان به خدا سرچشمه همه خوبی هاست خدای تبارک و تعالی برای رسیدن بندگانش به سعادت دنیا و آخرت نعمت های فراوانی را در اختیار آنان قرار داده است، افزود: اوّل نعمت هائی که به همه انسانها عطاء فرموده همانند سلامتی اعضاء بدن، قلب سالم، دست و پای سالم، بینائی و شنوایی و همه این نعمت ها در وجود ظاهری مؤمن و کافر یکسان است؛ دوّم برخی از نعمت ها اگرچه برای انسان ظاهر و آشکار نیست ولی انسان آنها را درک می کند مانند عقل، دانائی، فهم، فکر، بصیرت .
 
آیت الله محسنی گرکانی به معنی کلمه وسیله اشاره کرد و گفت: واژه وسیله در قرآن در سوره های مائده و اسراء آمده است و خدای تبارک و تعالی از بندگانش خواسته از وسیله استفاده کنند. وسیله مفهوم گسترده ای دارد هر کار نیک و شایسته ای را شامل می شود لذا برای اینکه با این کلمه بیشتر آشنا شویم به توضیح حضرت امیرالمؤمنین علی (ع) در خطبه 110 نهج البلاغه می پردازیم .

وی اضافه کرد: بهترین وسیله که بندگان خدا می توانند با تمسک به آن به درگاه خدا تقرب یابند عبارتند از ایمان بخدا، برپا داشتن نماز، اداء زکات، روزه ماه رمضان، حج و عمره، صله رحم و پیوند با خویشاوندان، انفاق و بخشش در راه خدا در نهان و آشکار و تمام کارهای نیکی که انسان را از انحراف و سقوط و پستی نجات دهد.

آیت الله محسنی گرکانی در ادامه تأکید کرد: همه ما این روزها خبرهای هولناک و کشتار وحشیانه مردم مسلمان غزه را توسط رژیم صهیونیستی می شنویم، رژیم غاصب با کشتار و قتل عام وحشیانه مردم بی دفاع زنان و کودکان غزه در منظر مدعیان حقوق بشر چه حمام خونی براه انداخته است، رؤسای جمهوری آمریکا و اروپای متمدن نما و دولت های ارتجاع عرب آشکارا و  غیر آشکارا از رژیم جعلی و غاصب اسرائیل حمایت می کنند .

وی با مد نظر قرار دادن اقدامات وحشیانه و دور از انسانیت رژیم صهیونیستی در به‌خاک و خون کشیدن مسلمانان بی دفاع غزه، اضافه کرد: ملت شریف ایران در مراسم جهانی روز قدس امسال بیش از سالهای گذشته شرکت کرده و تنفر و خشم خود را از اقدامات اسرائیل غاصب نشان خواهند داد، ایران اسلامی با دفاع از مردم مظلوم غزه و فلسطین موجب امیدواری و تسکین آلام آنها خواهند شد .

رئیس دیوان عالی کشور از تمامی قضات دیوان عالی کشور و کسانی که جنایات اسرائیل را محکوم کردند تشکر کرد و از مسئولان صدا و سیمای جمهوری اسلامی خواست تنفر قضات عالی رتبه دیوان عالی کشور از اقدامات وحشیانه صهیونیست ها را به سمع و نظر مردم برساند.

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *